خدمات مالی SAP وارد فضای ابری IBM شد

شرکت نرم‌افزاری SAP به عنوان بخشی از تلاش مشترک خود برای تشویق صنایع مختلف به استفاده از خدمات ابری ترکیبی در نظر دارد ابزارهای مدیریت مالی و داده را بر مبنای پلتفرم پردازش ابری IBM Cloud مخصوص خدمات مالی ارائه کند.

شرکت IBM سرویس ویژه ابری Cloud for Financial Services را آوریل گذشته به شکل عمومی عرضه کرد. این برنامه برای پشتیبانی از الزامات مختلف مالی، از خدمات نظارتی گرفته تا حفظ حریم خصوصی کاربران طراحی شده و همچنین حجم فعالیت‌های مربوط به معماری‌های مختلف را نیز محاسبه می‌کند.

خدمات ابری IBM در حال حاضر یک اکوسیستم مشترک با بیش از یکصد فروشنده مستقل نرم‌افزار (ISV)، ارائه‌دهندگان نرم‌افزارهای به‌عنوان خدمات (SaaS)، و شرکت‌های FinTechs از جمله SAP، Adobe، Infosys، Avaya، VMware و Lumina را شامل می‌شود.

با افزوده شدن سرویس‌های مالی SAP به پلتفرم ابری IBM Cluod، از این پس موسسات مالی و شرکای آنها می‌توانند به طور خاص به مجموعه خدمات هوشمند SAP از جمله ابزارهای SAP S/4HANA و همچنین ابزارهای مدیریت داده نظیر SAP Adaptive Server و SAP IQ دسترسی داشته باشند.

دو شرکت SAP و IBM تاکنون مشارکت‌های قابل ملاحظه‌ای را با یکدیگر داشتند و پیش از این هم به صدها شرکت کمک کردند تا فعالیت‌های خود را با استفاده از محیط‌های ابری ترکیبی پیش ببرند.

منبع: zdnet