خدمات سازمانی VMware روی زیرساخت‌های ابری گوگل

همکاران سیستم- به گزارش searchcloudcomputing، به دنبال انعقاد قرارداد جدید بین دو شرکت، کاربران خدمات پردازش ابری Cloud گوگل از این پس می‌توانند ابزارهای سازمانی و ماشین‌های مجازی VMware Cloud به راحتی در اختیار داشته باشند.
این سرویس جدید Google Cloud VMware Engine نام دارد و بر اساس خدمات کاربردی VMware توسعه یافته است. کاربران سرویس‌های VMware می‌توانند تمامی سرویس‌های ابری این شرکت را روی سرورهای اختصاصی که توسط گوگل ارایه می‌شود در اختیار داشته باشند. بنیاد توسعه خدمات ابری VMware محصولات مختلفی از جمله vSphere، vCenter، vSAN، NSX-T و HCX را تحت این سرویس جدید در اختیار کاربران سازمانی قرار می‌دهد.


لازم به ذکر است ژوئیه گذشته این دو شرکت قراردادی را با یکدیگر به امضا رساندند که به موجب آن کاربران VMware می‌توانستند سرویس‌های مورد نظر خود را روی فضای ابری Cloud گوگل در اختیار داشته باشند و این اتفاق به این کاربران امکان داد فضای جایگزین برای خدمات ابری AWS آمازون را هم در اختیار بگیرند. در قالب بخشی از قرارداد قبلی سرویس CloudSimple روی فضای ابری گوگل به اجرا درآمد و گوگل هم به عنوان پشتیبان اصلی این سرویس کاربران سازمانی را تحت پوشش قرار داد.
گوگل نوامبر گذشته شرکت توسعه خدمات CloudSimple را خریداری کرد. سرویس جدید Google Cloud VMware Engine هم اکنون صورتحساب یکپارچه در اختیار کاربران می‌گذارد و رابط کاربری جدید در کنسول خدمات ابری گوگل هم ارایه شده است و این پلتفرم با سرویس‌های گوگل از جمله BigQuery، Anthos و Cloud AI یکپارچه شده است.