خدمات سازمانی جدید Dropbox مبتنی بر فضای ابری

خدمات سازمانی جدید Dropbox مبتنی بر فضای ابری

همکاران سیستم- شرکت Dropbox از بزرگترین ارایه‌دهندگان خدمات ذخیره‌ساز اطلاعات در فضای پردازش ابری سال‌های متمادی را برای ساخت محصولات مختلف سازگار با نرم‌افزارهای سازمانی سپری کرد و هم‌اکنون دو محصول ویژه روانه بازار کرده است که در این زمینه بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد.

به گزارش وب‌سایت Zdnet، شرکت Dropbox طی کنفرانس مطبوعاتی خود که در کالیفرنیا برگزار شده بود محصول جدیدی را با نام Smart Sync معرفی کرد و توضیح داد که این سرویس در اصل نام رسمی خدمات Dropbox Project Infinity محسوب می شود. سرویس دیگری که در این کنفرانس معرفی شد Paper نام داشت که در اصل یک ابزار یادداشت‌برداری و همکاری بود.

سرویس Smart Sync قابلیت مدیریت فایل‌ها مبتنی بر فضای ابری را در اختیار کاربران می‌گذارد و اگر این فایل‌ها به صورت داخلی ذخیره شده باشند، کاربر می‌تواند از روی رایانه شخصی خود به تمامی فایل‌ها و فولدرهای مورد نظر دسترسی پیدا کند. این در حالی است که ذخیره فایل‌های مذکور در فضای بسیار کم انجام می‌شود و هارددیسک را اشغال نمی‌کند. سیستم Smart Sync در اصل یک پلتفرم چندگانه است که انواع مختلف دستگاه و سیستم‌های عامل با آن سازگاری دارند. 

سرویس همکاری Paper نیز نسخه نهایی ابزاری است که پیش‌تر به صورت ویرایش آزمایشی توسط کاربران مورد استفاده قرار می‌گرفت. شرکت Dropbox برخی قابلیت‌های جدید را هم به نسخه جدید این سرویس اضافه کرده است که از جمله آنها می‌توان به تشکیل گروه برای سازماندهی محتوای مرتبط با پروژه‌های مختلف اشاره کرد.