خدمات اطلاعاتی IBM روی فضای ابری گسترش یافت

خدمات اطلاعاتی IBM روی فضای ابری گسترش یافت

همکاران سیستم- شرکت IBM در جریان اجرای استراتژی مربوط به تجهیز سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی به خدمات پردازش ابری اعلام کرد که کاربران آن هم‌اکنون می‌توانند محصولات Spectrum Accelerate و Spectrum Protect را در محیط‌های چندگانه ذخیره‌ اطلاعاتی مدیریت کنند.یه گزارش وبسایت ZDnet، این خبر در حالی منتشر شد که IBM فوریه امسال اعلام کرده بود سری نرم‌افزارها و سیستم‌های ذخیره‌ساز Spectrum را به زودی روانه بازار می‌کند. این اتفاق در قالب بخشی از سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری IBM در بخش نرم‌افزارهای سیستم‌های ذخیره‌ساز اطلاعات صورت گرفت.
شرکت IBM می‌گوید «واقعیت جدید این است که مراکز داده مبتنی بر نرم‌افزار تعریف می‌شوند» و در همین راستا شرکت مذکور تعداد بیشتری مجوز نرم‌افزاری را نسبت به سیستم‌های سخت‌افزاری فروخته است.
شرکت IBM با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد که از زمان عرضه نخستین مدل این محصول طی دوره زمانی شش ماهه موفق شده است بیش از ۱۰۰۰ مشتری جدید را جذب کند تا آنها سیستم IBM Spectrum Storage را برای خود مورد استفاده قرار دهند.
محصول جدید IBM در این زمینه Spectrum Accelerate on Cloud نام دارد که به کاربران سازمانی امکان می‌دهد ابزارهای به‌عنوان خدمات را از طریق زیرساخت IBM SoftLayer برای سیستم IBM Cloud مورد استفاده قرار دهند. این سرویس به سازمان‌ها امکان می‌دهد به خرید سخت‌افزارهای جدید برای ذخیره اطلاعات، حافظه‌های مورد نیاز خود را مبتنی بر سیستم SoftLayer در اختیار بگیرند.
«یوها کوکا» مدیر طراحی سرویس‌ها و خدمات ابری Enfo توضیح داد که Spectrum Accelerate on Cloud به شرکت او امکان می‌دهد تا تمام اطلاعات خود را از مراکز داده داخلی به سیستم IBM Cloud انتقال دهد که این کار از طریق سیستم داشبورد یکپارچه صورت می‌گیرد.