خدمات ابری Azure مایکروسافت گسترش می‌یابد

خدمات ابری Azure مایکروسافت گسترش می‌یابد

همکاران سیستم – شرکت مایکروسافت قصد دارد خدمات پردازش ابری خود را در کشورهای آلمان، کانادا و دو منطقه مخصوص دولت آمریکا گسترش دهد.

به گزارش وبسایت Zdnet، مدیران مایکروسافت اعلام کردند این شرکت پیش‌نمایش خدمات ابری انتخاب شده Azure را برای مناطق آلمان و کانادا به زودی ارایه می‌دهد.

منطقه آلمان به طور ویژه مورد توجه قرار دارد و مایکروسافت در آن با شرکت T-Systems از زیرمجموعه‌های Deutsche Telekom همکاری‌هایی را در حوزه داده انجام می‌دهد. منطقه جدید Azure Deutschland نامگذاری شده است و مایکروسافت در حال انجام آزمایش‌های لازم است تا روش‌های خلاقانه برای برقراری ایمنی کامل داده‌های کاربران را بیابد.

دو مرکز داده آلمان که در شهرهای ماگدبورگ و فرانکفورت واقع شده‌اند، میزبانی خدمات ابری Azure، سیستم Office ۳۶۵ و Dynamics CRM Online را برعهده دارند. در این مناطق کاربران سازمانی به جای ارتباط مستقیم با مایکروسافت از خدمات T-Systems برای کنترل داده‌های خود مبتنی بر فضای پردازش ابری استفاده می‌کنند.

مراکز داده Azure در کانادا در شهرهای تورنتو و کِبک واقع شده‌اند. مایکروسافت همچنین قصد دارد اواخر سال جاری میلادی مناطق جدید مربوط به خدمات پردازش ابری Azure را برای وزارت دفاع آمریکا راه‌اندازی کند. این مراکز داده به صورت جغرافیایی در فضاهای ایزوله شده Azure Government تحت مدیریت دولت آمریکا واقع می‌شوند.