خدمات ابری گوگل دوباره از دسترس خارج شد

همکاران سیستم – پس از اختلالات فاجعه‌بار ماه گذشته خدمات پردازش ابری «گوگل کلود» که به دلیل پیکربندی‌های نادرست صورت گرفت، این بار خدمات ابری Google Cloud Platform که به صورت مخفف با نام GCP شناختته می‌شود به مدت چند ساعت با مشکل مواجه شد. البته گوگل این بار معتقد نیست که اختلال و از دسترس خارج شدن خدمات صورت گرفته است و این در حالی بود که بسیاری از کاربران برای دسترسی به سرویس‌های خود با کندی‌های قابل ملاحظه مواجه شدند.

گوگل روز گذشته توضیح داد «اختلالات» سیستم Google Cloud Networking و Load Balancing به واسطه آسیب‌های فیزیکی مجموعه فیبرهای منطقه یک شرق آمریکا در کارولینای جنوبی صورت گرفته است.

این اختلال نخستین بار در ساعت 10:25 صبح به وقت پسیفیک روی صفحه وضعیت گوگل منتشر شد و سپس طی چندین به‌روزرسانی توضیحات بیشتر در مورد آن منتشر شد تا مشخص شود وقفه‌ها به چه دلیل صورت گرفته است.

با گذشت چند ساعت گوگل فشار روی فیبرهای آسیب دیده را از طریق مسیریابی مجدد برای ترافیک‌های اطلاعاتی کاهش داد تا از این طریق بتواند با تعمیر فیبرهای مذکور، از قابلیت اطمینان برای به کارگیری مجدد آنها اطمینان حاصل کند.

با وجود این اقدامات، گوگل به عنوان یکی از بزرگترین ارایه دهندگان خدمات پردازش ابری هشدار داد ممکن است برخی کاربران همچنان با تاخیر برای دسترسی به خدمات پردازش ابری مواجه شوند تا مشکل فیبرهای نوری به طور کامل برطرف شود. در بیانیه گوگل اعلام شد که پیش‌بینی می‌شود ظرف 24 ساعت مشکل مذکور به طور کامل برطرف شود.

منبع: zdnet