خدمات ابری گوگل از کاربران ویندوز سرور پشتیبانی می‌کند

خدمات ابری گوگل از کاربران ویندوز سرور پشتیبانی می‌کند

همکاران سیستم- خدمات پردازش ابری گوگل موسوم به Cloud Platform از سیستم Windows Server مایکروسافت با دسترسی کامل پشتیبانی می‌کند.به گزارش وبسایت Zdnet، دو سیستم‌ عامل Windows Server ۲۰۱۲ R۲ و Windows Server ۲۰۰۸ R۲ در لیست سیستم‌های عامل مورد پشتیبانی Compute Engine قرار گرفتند. در این لیست نام دیگر محصولات از جمله SUSE، Red Hat Enterprise Linux و Ubuntu نیز به چشم می‌خورد.
با این دسترسی عمومی از طریق خدمات ابری گوگل، کاربران Windows Server مایکروسافت هم‌اکنون می‌توانند سرورهای مبتنی بر Active Directory یا ASP.NET را به راحتی مستقر کنند. همچنین گفته شده است که سیستم‌های توسعه وب مایکروسافت مبتنی بر سرورها که از Cloud Launcher استفاده می‌کنند هم می‌توانند از طریق VPN در زیرساخت خدمات ابری گوگل مورد پشتیبانی قرار بگیرند.
شرکت گوگل همچنین قابلیت‌های دیگری را برای کاربران ویندوزی ارائه کرد که از جمله آنها می‌توان به پشتیبانی از سیستم چند-صفی(MQ) و قابلیت‌های دریافت عمومی(GRO) اشاره کرد.
«الکس گیسین‌اسکای» مدیر تولید مرکز Cloud Platform گوگل در یک وبلاگ خود توضیح داد که این به‌روزرسانی تعداد ابزارهای کاربردی مبتنی بر وب برای سرورهای ویندوزی را کاهش می‌دهد و به کاربران کمک می‌کند تا با کارایی بالاتر از زیرساخت‌های خود استفاده کنند و هزینه‌های مرتبط را کاهش دهند.
مشتریان خدمات پردازش ابری Google Cloud همچنین می توانند به صورت عملیاتی از استقرار Windows Server در سیستم Compute Engine پشتیبانی کنند.