خدمات ابری گوگل از دسترس کاربران خارج شد

خدمات ابری گوگل از دسترس کاربران خارج شد

سرویس ابزارهای کاربردی مبتنی بر وب گوگل موسوم به Apps عصر روز گذشته از دسترس کاربران خارج شد و در حالی که بخش اعظم کاربران جهانی در آخرین روز کاری هفته به سر می‌بردند، موفق نشدند فعالیت‌های خود را به اتمام برسانند.

به گزارش سایت zdnet، کاربران به‌خصوص در جریان خدمات Drive، Docs، Sheets، Slides، Classroom و گزارش‌های Realtime برای رابط‌های کاربردی نرم‌افزاری با این اختلال مواجه شدند.

در جریان این اختلال، هسته مرکزی خدمات پردازش ابری گوگل که بسیار کارآمد هستند، به طور کامل ناکارآمد شدند و امکان دسترسی به آنها وجود نداشت.

شرکت گوگل که دفتر مرکزی آن در شهر کالیفرنیا واقع شده است، اختلال در سرویس‌های اصلی خود را که از طریق Google Apps Status Dashboard قابل دسترس هستند تایید کرد و روی شبکه اجتماعی توئیتر توضیح داد: «ما مطلع هستیم که برای لحظاتی یک مشکل برای سرویس Drive ایجاد شد. مطمئن باشید، ما پیگیر آن هستیم و به‌زودی سرویس مذکور را به‌روز می‌کنیم». 

نخستین توضیح گوگل در این باره عصر روز جمعه منتشر شد و نشان داد که شرکت گوگل در حال بررسی است تا علت این مسئله را شناسایی کند.

غول اینترنتی جهان سپس دومین مطلب خود را منتشر کرد و توضیح داد بررسی‌ها همچنین ادامه دارد و تا کمتر از یک ساعت به‌روزرسانی انجام می‌شود.