خدمات ابری چینی علی‌بابا به استرالیا رفت

خدمات ابری چینی علی‌بابا به استرالیا رفت

همکاران سیستم- مرکز ارایه خدمات پردازش ابری علی‌بابا موسوم به Alibaba Cloud که البته با نام Aliyun هم شناخته می‌شود، یک مرکز داده جدید در شهر سیدنی راه‌اندازی کرد تا بر این اساس در بازار جهانی خدمات ابری با شرکت‌های بزرگی چون آمازون، مایکروسافت و گوگل رقابت کند.

به گزارش وبسایت Zdnet،  این شرکت چینی همچنین در نظر دارد گروه‌های محلی خود را در دو شهر سیدنی و ملبورن توسعه دهد و از این طریق بتواند بازار خدمات ابری استرالیا را در دست بگیرد.

شرکت Alibaba Cloud مرکز داده در شهر سیدنی را به عنوان یکی از چهار مرکز داده خود راه‌اندازی کرد. این پروژه در قالب یک مرکز داده باز با سرمایه‌گذاری بالغ بر یک میلیارد دلار به بهره‌برداری رسید تا خدمات پردازش ابری علی‌بابا به صورت گسترده در اختیار سازمان‌های استرالیایی قرار بگیرد.

چین بزرگترین شریک اقتصادی استرالیا محسوب می‌شود و به همین خاطر علی‌بابا بهترین گزینه بوده است تا وارد بازار خدمات پردازش ابری این منطقه شود.

«سیچِنگ یو» مدیر Alibaba Cloud توضیح داد که شرکت آنها خدمات پردازش ابری را برای سازمان‌های کوچک و متوسط (SMB) که قصد فعالیت در کشور چین را دارند، به راحتی ارایه می‌دهد و به صورت بومی این سرویس را در اختیار آنها می‌گذارد.