خدمات ابری مشترک دل و مایکروسافت مبتنی بر Azure

خدمات ابری مشترک دل و مایکروسافت مبتنی بر Azure

همکاران سیستم- دو شرکت مایکروسافت و دل از همکاری‌های جدید در حوزه خدمات اختصاصی ابری خبر دادند که البته نتیجه آن یک اتفاق تازه محسوب نمی‌شود. این شرکت‌ها سال گذشته نمونه بزرگتر همین محصول را با قیمت گران‌تر روانه بازار کردند. ولی با این وجود مشخص شد مایکروسافت و دل قصد دارند نقطه عطف جدید در عرصه خدمات پردازش ابری ایجاد کنند.
به گزارش وبسایت ZDnet، در بیانیه مشترک این دو شرکت گفته شد: «مایکروسافت و دل محصول جدید Cloud Platform System Standard یا CPS Standard را در قالب افزونه جدید برای خانواده سیستم پلتفرم پردازش ابری مایکروسافت (CPS) معرفی می‌کنند. CPS تنها سیستم یکپارچه محسوب می‌شود که تجربه خدمات چندگانه ابری را ارائه می‌دهد، و مبتنی بر زیرساخت‌های ماژولار دل ساخته شده است، به صورت پیش‌فرض با نرم‌افزار Microsoft CPS سازگاری دارد و خدمات پردازش ابری Azure مایکروسافت را شامل می‌شود».
در ادامه این بیانیه گفته شد: «تجربه ابری چندگانه سازگار با پلتفرم Azure، استقرار و فعالیت عملیاتی فضاهای کاری را باعث می‌شود و به کاربران امکان می‌دهد تا ابزارهای چندکاربری در مقایس‌های بزرگ تولید کنند».
این بیانیه همچنین اعلام کرد:‌«سیستم  CPS Standard برای سازگاری با خدمات مختلف آماده است و در کمتر از سه ساعت می‌تواند برای استفاده آماده شود. این در حالی است که فعالیت عملیاتی،‌ نصب وصله‌های امنیتی و به‌روزرسانی آن بسیار آسان انجام می‌شود و یک چارچوب کاری خودکار برای آن تعریف شده است».
دو شرکت مایکروسافت و دل در بیانیه مشترک خود همچنین به این نکته اشاره کردند:‌ «در شرایطی که مراکز داده از دسترس خارج می‌شوند، قابلیت‌های CPS Standard در زمینه آرشیو نسخه‌های پشتیبان مبتنی بر خدمات Azure مورد استفاده قرار می‌گیرد که کاربران به راحتی می‌توانند آنها را فعال کنند و با هزینه اندک داده‌های خود را در اختیار بگیرند. طراحی ماژولار این سیستم به کاربران امکان می‌دهد آن را در مقیاس کوچک راه‌اندازی کنند و به صورت تدریجی فعالیت‌های آن را بسته به نیاز خود از چهار سرور تا ۱۶ سرور گسترش دهند».
کاربران این گزینه را پیش‌روی خود دارند تا بتوانند خدمات مذکور را با پرداخت ماهانه ۹ هزار دلار از شرکت دل اجاره کنند. سازگاری اولیه با این سیستم می‌تواند امکان راه‌اندازی حدود ۱۰۰ ماشین مجازی را فراهم آورد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *