خدمات ابری مایکروسافت در آیووای آمریکا تعطیل می‌شود

مدیران مایکروسافت معمولا در صحبت های خود به تعداد مناطق تحت پوشش خدمات پردازش ابری Azure اشاره می‌کنند. برای مدت‌های طولانی این سرویس در ۵۴ نقطه از جهان در اختیار کاربران سازمانی قرار می‌گرفت والبته مایکروسافت برای برخی مناطق دیگری برنامه‌ریزی‌هایی را انجام داده بود.

شرکت مایکروسافت هم اکنون ادعا کرده است که به احتمال قوی تعداد مناطق تحت پوشش خدمات پردازش ابری Azure را گسترش می‌دهد و بر این اساس احتمال می‌رود در کنفرانس توسعه دهندگان Build که هفته آینده در شه سیاتل آمریکا برگزار می‌شود، این مناطق جدید معرفی شوند.

شرکت مایکروسافت در تاریخ ۳۰ آپریل مطلبی را روی وبلاگ رسمی خود منتشر کرد و در آن توضیح داد در تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۰ خدمات خود را برای سازمان‌های دولتی در ایالت آیووا آمریکا را متوقف می‌کند. این شرکت همچنین به کاربران خود توصیه کرد پیش از متوقف شدن خدمات ابری در این منطقه، سرویس‌ها خود را به یک فضای ابری دیگر انتقال دهند.

مدیران مایکروسافت دلایل مربوط به پایان فعالیت‌های سرورهای خود در ایالت آیووا را اعلام نکردند و در این میان توضیح دادند: «ما به صورت مداوم زیرساخت‌های مخصوص مراکز داده و ابری خود را به روز می‌کنیم تا کارایی آنها بیشتر شود و مقرون به صرفه شوند». مدیران مایکروسافت اظهار داشتند که این شرکت تصمیم دارد سه منطقه دولتی دیگر را در آینده راه‌اندازی کند که تمامی آنها قابلیت‌ها و خدمات مشابه منطقه دولتی آیووا را ارایه خواهند داد.

منبع: zdnet

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *