خدمات ابری مایکروسافت با DataStax ادغام شد

خدمات ابری مایکروسافت با DataStax ادغام شد

همکاران سیستم- دو شرکت مایکروسافت و DataStax پس از یک سال همکاری فنی هم‌اکنون از انعقاد قرارداد جدیدی خبر دادند تا به موجب آن پایگاه‌های داده سازمانی توزیع شده Apache Cassandra روی پلتفرم پردازش ابری Azure در دسترس باشد.به گزارش وبسایت ZDnet، این دو شرکت اعلام کردند سیستم DataStax Enterprise روی پلتفرم ابری Azure مایکروسافت به توسعه‌دهندگان نرم‌افزار کمک می‌کند تا بتوانند خدمات مبتنی بر اینترنت اشیا، ابزارهای موبایلی و سیستم‌های اینترنتی را آسان‌تر از گذشته مبتنی بر سرویس‌های عمومی و اختصاصی پردازش ابری ایجاد و مدیریت کنند.
شرکت DataStax به عنوان مهم‌ترین اولویت این قرارداد متعهد شد پایگاه داده Titan ۱.۰ را نیز ارایه دهد. فناوری این پایگاه داده به دنبال خرید شرکت Aurelius در ماه فوریه به دست آمد که علاوه بر آن پیش‌نمایش فنی Cassandra ۳.۰ با موتور جدید ذخیره‌سازی اطلاعات، و سیستم DataStax Enterprise ۴.۸ برای پشتیبانی از Docker و Spark ۱.۴ ارایه شد.
«بیلی باسورث» مدیرعامل شرکت DataStax اعلام کرد که همکاری آنها با مایکروسافت و یک شرکت دیگر که در زمینه توسعه پایگاه‌های داده متن‌باز فعالیت می‌کند و فعالیت‌های خود را مبتنی بر جاوا انجام می‌دهد، بسیار قابل ملاحظه خواهد بود.
او گفت: «انعقاد قرارداد با مایکروسافت و انتقال فعالیت‌ها به پلتفرم Azure بسیار قابل ملاحظه محسوب می‌شود امکان استفاده از تمام فناوری‌های غیرسنتی مایکروسافت را هم فراهم می‌کند».