خدمات ابری علی‌بابا وارد چین شد

همکاران سیستم – شرکت Alibaba Cloud که بازوی پردازش ابری شرکت بزرگ چینی «علی‌بابا» محسوب می‌شود از این پس خدمات خود را برای کاربران برزیلی هم ارایه می‌کند.

شرکت برزیلی UOL Diveo فعال در حوزه خدمات پردازش ابری به عنوان نماینده انحصاری علی‌بابا در برزیل از این پس سرویس AliCloud را در اختیار کاربران سازمانی این کشور قرار خواهد داد.

به گفته دو شرکت مذکور، ایده اصلی این است که برای دو شرکت برزیلی و چینی یک عرصه مشترک ارایه شود تا از این طریق بتوانند کسب و کار دیجیتالی خود را در هر دو کشور گسترش دهند.

«گیل تورکواتو» مدیر شرکت UOL Diveo در این خصوص گفت: «من معتقدم که این همکاری باعث خواهد شد تا دو کشور فعالیت‌های نزدیک‌تری را با یکدیر انجام دهند. این اتفاق برای شرکت‌های برزیلی که قصد ورود به بازار چین را دارند بسیار مناسب خواهد بود و همچنین شرکت‌های چینی که می‌خواهند خدمات و محصولات خود را در بازار برزیل عرضه کنند، از مزایای این فرصت بهره‌مند خواهند شد».

«هائو لین» مدیر مرکز توسعه خدمات پردازش ابری علی‌بابا در آمریکا گفت: «ما بر این باوریم که به کمک شرکت UOL Diveo در بازار برزیل می‌توانیم به مشتریان خود کمک کنیم تا نیازهای خود را برای انتقال فعالیت‌های کاری در فضای دیجیتالی آسان‌تر انجام دهند».

علی‌بابا بزرگترین ارایه دهنده خدمات پردازش ابری در آسیا محسوب می‌شود و با این وجود در عرصه جهانی رقبای بزرگی از جمله AWS آمازون، Cloud گوگل و Azure مایکروسافت را پیش روی خود می‌بیند. خدمات پردازش ابری 7 درصد از مجموع درآمدهای شرکت‌ علی‌بابا را پوشش می‌دهد.

منبع : zdnet