خدمات ابری اپل در چین به چینی‌ها واگذار شد

همکاران سیستم- شرکت اپل هفته گذشته تایید کرد خدمات رایانش ابری آن  iCloud در کشور چین به زودی توسط یک شرکت چینی اداره می‌شود تا از این طریق بتواند با قانون مربوط به امنیت سایبری که ژوئن گذشته به تصویب رسید، سازگاری پیدا کند.
بر اساس گزارش منتشر شده از سوی یک منبع خبری چینی به نقل از اپل، شرکت Cloud Big Data Industry Development وابسته به دولت استانی گویچو در جنوب چین از تاریخ ۲۸ فوریه ۲۰۱۸ مدیریت به  خدمات رایانش ابری iCloud را در کشور چین عهده‌دار خواهد شد.
به گزارش وب‌سایت zdnet، شرکت اپل هم‌ اکنون اطلاع‌رسانی به صاحبان حساب‌های کاربری مبتنی بر خدمات رایانش ابری iCloud در کشور چین را آغاز کرده است تا از تاریخ ۱۰ ژانویه سرورهای آنها انتقال یابد. در این میان گفته شده است حساب‌های کاربری iCloud خارج از کشور چین هیچ‌گونه تغییری را شامل نمی‌شوند.


به گفته اپل ذخیره‌سازی داده‌ها به صورت محلی سرعت دسترسی و میزان اعتماد‌پذیری آن را برای محصولات سرویس iCloud افزایش می‌دهد. از جمله اطلاعاتی که روی سرویس رایانش ابری iCloud ذخیره می‌شود می‌توان به عکس‌ها، ویدیوها، اسناد، و اپلیکیشن‌ها اشاره کرد.
شعبه شرکت اپل در کشور چین در ژوئیه ۲۰۱۷ یک تفاهم با دولت استانی گویچو منعقد کرد و همچنین این توافق حاصل شد که یک مرکز داده به ارزش یک میلیارد دلار در این استان تاسیس شود.