خدمات ابری آمازون اطلاعات محرمانه GoDaddy را لو داد

همکاران سیستم- یک پیغام خطا در سیستم پیکربندی خدمات پردازش ابری AWS آمازون موجب شد اطلاعات داخلی خدمات میزبانی GoDaddy به‌شکل عمومی منتشر شود.
شرکت امنیت سایبری UpGuard در آخرین گزارش خود اعلام کرد مجموعه‌ای از اطلاعات روی کانتینر نرم‌افزاری آزاد S۳ آمازون منتشر شده است که این اطلاعات به‌شکل عمومی در دسترس است.
شرکت GoDaddy در اصل مرکز ثبت و میزبانی دامنه‌های اینترنتی محسوب می‌شود و میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان را تحت پوشش قرار داده است.


اسناد منتشر شده اطلاعات مربوط به حفره‌های امنیتی در معماری پایگاه مرکزی GoDaddy را شامل می‌شد و علاوه بر این اطلاعات مربوط به پیکربندی برای ده‌ها هزار سیستم و گزینه‌های مربوط به قیمت‌گذاری خدمات روی این سیستم‌ها که در خدمات پردازش ابری AWS آمازون پشتیبانی می‌شد، به صورت عمومی لو رفت. از جمله این اطلاعات همچنین می‌توان به تخفیف‌های پولی برای استفاده از خدمات GoDaddy بر اساس سناریوهای مختلف اشاره کرد.
در این اتفاق فایل‌های پیکربندی برای نامگذاری دامنه‌های اینترنتی، سیستم‌های عامل، فضاهای کاری، مناطق کاری AWS، حافظه، مشخصات پردازنده مرکزی، و اطلاعات دیگر که در حافظه کَش (cache) ذخیره شده بود و دستکم ۲۴ هزار سیستم را تحت پوشش قرار می‌داد به صورت عمومی لو رفت.

 

منبع: Zdnet