خدمات آی تی در میان کسب و کارهای تجاری همچنان پرتقاضا است

خدمات آی تی در میان کسب و کارهای تجاری همچنان پرتقاضا است

همکاران سیستم- یک مطالعه جدید نشان می‌‏دهد فناوری‏‌ها و خدمات آی تی جزء پرتقاضا‌ترین خدمات در میان کسب و کارهای تجاری است.
به گزارش وب‏‌سایت zdnet، شرکت اوتوتسک (Autotask) در مطالعه‌‏ای که در آن نظر ۱۳۰۰ عرضه‏‌کننده خدمات آی تی در آمریکا را جویا شده است، دریافته است که خدمات همراه، پردازش ابری و امنیت سایبر جزء پرتقاضا‌ترین خدمات آی‏ تی در میان کسب‌وکارهای تجاری است. این شرکت دریافته است شرکت‌‏های عرضه‌‏کننده خدمات آی تی امسال نیز پولساز خواهند بود. بسیاری از این شرکت‏‌ها به پژوهشگران گفته‏‌اند امسال انتظار کسب درآمدهای بیشتر را خواهند داشت. بیش از ۹۵ درصد از آن‌ها نیز اعلام کرده‏‌اند قصد دارند نیروهای جدیدی را به استخدام خود درآورند و یا بخشی از عملیات خود را از طریق برون‏‌سپاری انجام دهند.
بر اساس این گزارش، امسال نرخ استخدام در میان شرکت‏‌های عرضه‏‌کننده خدمات آی تی ۴۶ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که نرخ برون‏‌سپاری عملیات نیز در میان این شرکت‏‌ها رشدی ۲۵ درصدی داشته است. این مطالعه همچنین نشان می‌‏دهد نرخ ساعتی دستمزد نیروهای بیرونی (billing rate) برای شرکت‌‏های عرضه‏‌کننده خدمات آی تی در سال جاری میلادی افزایش یافته است. سال گذشته ۵۱ درصد از شرکت‌‏های آی تی به پژوهشگران گفته بودند در هر ساعت بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار برای استفاده از نیروی کار بیرونی می‌‏پردازند. این رقم امسال اما ۶۲ درصد افزایش یافته است.
در این مطالعه، ۷۸ درصد از شرکت‏‌های عرضه‌‏کننده خدمات آی تی گفته‏‌اند با تقاضاهای جدیدی از سوی مشتریان خود مواجه بوده‌‏اند. ۴۵ درصد نیز گفته‌‏اند برای پیشبرد اهداف خود به مهارت‌‏های جدیدی احتیاج دارند و ۲۵ درصد نیز از قصد خود برای توسعه جغرافیایی خدمات خود سخن گفته‏‌اند.
یکی از یافته‏‌های جالب این مطالعه این است که شرکت‌‏های عرضه‌‏کننده خدمات آی‏ تی در زمینه انجام عملیات خود به صورت خودکار دچار ضعف هستند و همانند کفش‏فروشی هستند که پای برهنه راه می‌‏رود. بر اساس این مطالعه، بیش از نیمی از پاسخگویان در هر ماه ۲۰ ساعت کاری از وقت خود را صرف انجام عملیاتی می‌‏کنند که می‌‏توان آن‌ها را به صورت خودکار انجام داد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *