حمله سایبری به ۳۰ درصد مدیران در جریان سفرهای خارجی

حمله سایبری به ۳۰ درصد مدیران در جریان سفرهای خارجی

همکاران سیستم-حدود ۳۰ درصد از مدیران ارشد سازمان‌ها زمانی که در سفرهای خارجی به سر می‌برند مورد حملات سایبری قرار گرفته‌اند. این نتیجه حاصل از یک بررسی جدید روی ۱۱۸۵۰ کارمند و مدیری است که طی یک سال گذشته به کشورهای خارجی سفر کاری داشته‌اند.

به گزارش وبسایت Zdnet، این تحقیق توسط آژانس تحقیقاتی Toluna برای شرکت امنیتی کسپرسکی انجام شد و در آن سازمان‌های مختلف در ۲۳ کشور جهان از جمله آمریکا و روسیه مورد بررسی قرار گرفتند.

مسافران این روزها اتصال به اینترنت را یکی از مهم‌ترین نیازهای خود می‌دانند. بررسی جدید اعلام کرد ۴۴ درصد مدیران و کارمندان در جریان سفرهای کاری خارجی پس از خروج از فرودگاه آنلاین می‌شوند و این در حالی است که ۸۲ درصد مسافران از شبکه‌های اینترنتی رایگان برای اتصال به دنیای مجازی استفاده می‌کنند. این شبکه‌های رایگان معمولاً خدمات Wi-Fi غیرایمن در فرودگاه‌ها، کافی‌شاپ‌ها، هتل‌ها و … را شامل می‌شود. درواقع می‌توان گفت این افراد به هر شبکه اینترنتی که رایگان باشد متصل می‌شوند.

شرکت کسپرسکی در بیانیه خود توضیح داد: «صاحبان کسب و کار بر این باورند که دستگاه آنها مشکلی ندارد، زیرا به صورت ایمن ساخته شده است. یک‌چهارم کارمندان و بیش از نیمی از مدیران بر این باورند که تامین امنیت دستگاه یکی از وظایف سازمان محسوب می‌شود و شخص هیچ مسئولیتی در مقابل آن ندارد تا داده‌ها در دستگاه الکترونیکی ایمن بمانند. در عوض موضوع اصلی این است که اگر کارفرمایان کارمندان خود را به ماموریت‌های خارجی می‌فرستند، می‌بایست هر گونه تهدید و خطر امنیتی را هم بپذیرند».