حقوق متخصصان امنیت سایبری در لوگزامبروگ بیشتر از همه شهرهای جهان است

گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز «تک‌شیلدر» چندین معیار را برای تعیین بهترین شهرها برای مشاغل مربوط به امنیت سایبری از جمله میانگین حقوق، در دسترس بودن شغل، هزینه‌های زندگی و همچنین مهارت‌های مورد نیاز برای سال 2021 میلادی را مورد تحلیل قرار داده است.

در این گزارش مشخص شد که از نظر تعداد فرصت‌های شغلی و به میانگین دستمزد تعیین شده واشنگتن دی‌.سی به عنوان بهترین شهر برای مشاغل مرتبط با امنیت سایبری محسوب می‌شود. در این میان سنگاپور بالاترین تعداد شغل برای متخصصان امنیت سایبری را در اختیار داشت و در بخش دیگر لوگزامبورگ بالاترین دستمزد را به متخصصان امنیت سایبری پرداخت کرد.

شاید چندان تعجب‌آور نباشد که واشنگتن دی.سی در رتبه نخست این لیست قرار گرفته است. این شهر که پایتخت آمریکا محسوب می‌شود مقر ادارات دولتی است که بسیاری از متخصصان امنیت سایبری را استخدام می‌کنند.

این شهر با کسب امتیاز 17.58 رتبه دوم را برای دسترسی به مشاغل برای افرادی که به دنبال کار در بخش امنیت سایبری هستند به خود اختصاص داده و میانگین حقوق پرداختی یک‌ساله برای متخصصان امنیت سایبری در این شهر 84 هزار و 628 پوند اعلام شده است. بنابراین یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی محسوب می‌شود که در این بخش به دنبال کار می‌گردند.

سنگاپور در این لیست رتبه دوم را در اختیار دارد. این شهر که در جنوب شرق آسیا واقع شده بالاترین تعداد شغل در بین تمام شهرهای مورد بررسی را دارا است. با این حال متوسط حقوق پرداختی سالانه در سنگاپور 55 هزار و 577 پوند اعلام شده است. میانگین هزینه زندگی در این شهر بسیار زیاد است.

منبع: securitymagazine