حذف امکان تماشای تصویر در جست‌وجوگر اینترنتی گوگل

همکاران سیستم- شرکت گوگل در جست‌وجوگر تصویری خود کلید «مشاهده تصویر» (View Image) را حذف کرد. این کلید در اصل روش ساده برای رساندن کاربر به عکس‌ها بود که گوگل این امکان را فراهم می‌کرد تا افراد بتوانند به صورت مستقیم و بدون نیاز به باز کردن سایت اینترنتی مربوطه، تصویر مورد نظر خود را در اختیار بگیرند.
این تغییر که بسیار کوچک به نظر می‌رسد، برای بسیاری از کاربران تاثیرات بزرگ را برجا می‌گذارد، زیرا از این پس ذخیره کردن عکس‌ها با کیفیت بالا به صورت مستقیم و در اثر نتایج نمایش داده شده در جست‌وجوگر گوگل بسیار دشوار شده است.
به گزارش وب‌سایت zdnet؛ این تغییر در حالی اعمال شد که هفته گذشته شرکت Getty Images از آغاز همکاری‌های چندساله جدید با گوگل خبر داد. مرکز iStock از زیرمجموعه‌های شرکت Getty اعلام کرد که گوگل موافقت کرده است حق کپی‌رایت را برای تصاویر جست‌وجو شده در سایت اینترنتی خود اعمال کند و به دنبال آن کلید View Image از جست‌وجوگر تصویری این شرکت حذف شود.

این آژانس ارایه دهنده خدمات تصویری سال گذشته در کمیسیون اروپا شکایتی را تنظیم کرده بود که به موجب آن گفته می‌شد گوگل حقوق معنوی آنها را زیرپا گذاشته است و در نتایج جست‌وجوهای تصویری گوگل تصاویر باکیفیت بالا و حجم زیاد بدون در نظر گرفتن هر محدودیتی نمایان می‌شوند. پیش از سال ۲۰۱۳ میلادی گوگل عکس‌ها را فقط به صورت کوچک و با حجم کم نمایش می‌داد. شرکت Getty Images همچنین مذاکراتی را با مقامات اتحادیه اروپا و آمریکا انجام داد.
شرکت گوگل هفته گذشته به صورت رسمی این تغییر را اعلام کرد و توضیح داد بر اساس آن کاربر آسان‌تر به سایت‌های اینترنتی متصل می‌شود.