حداقل حافظه مورد نیاز برای نصب ویندوز 10 افزایش یافت

همکاران سیستم – مایکروسافت حداقل حافظه اطلاعاتی مورد نیاز برای نصب نسخه 1903 هر دو ویرایش 32 بیتی و 64 بیتی سیستم عامل ویندوز 10 به 32 گیگابایت افزایش داد.

حداقل حافظه اطلاعاتی که مایکروسافت برای آخرین نسخه سیستم عامل رایانه ای خود تعریف کرده است بیشتر از استاندارد قبلی محاسبه می شود. بر اساس استاندارد قبلی گفته شده بود که ویرایش 32 بیتی سیستم عامل ویندوز 10 به 16 گیگابایت و ویرایش 64 بیتی آن به 20 گیگابایت حافظه نیاز دارد.

در حالی که بیشتر مردم دستگاه‌های الکترونیکی خود را با حافظه داخلی بالاتر از این مقدار انتخاب می‌کنند، حداقل حافظه مورد نیاز که پیش‌تر در نظر گرفته شده بود به تولیدکنندگان دستگا‌ه‌های سخت‌افزاری امکان می‌داد تا بتوانند لپ‌تاپ‌های ضعیف‌تر با حافظه داخلی 32 گیگابایتی eMMC را به تولید برسانند و این اتفاق هم اکنون باعث خواهد شد تا کاربران در بخش حافظه دستگاه‌های رایانه‌ای خدو برای نصب به‌روزرسانی‌های ویندوز 10 با مشکل مواجه شوند.

حداقل حافظه داخلی ذخیره‌سازی داده در آخرین به‌روزرسانی صورت گرفته در بخش سخت‌افزارهای مورد نیاز در سایت اینترنتی مایکروسافت تغییراتی را شامل شده است بر این اساس کمپانی مذکور تصمیم گرفته است در مرحله آزمایش نهایی با عنوان Preview برای نسخه 1903 سیستم عامل ویندوز 10، این اتفاق را برای کاربران آزمایشی گروه «ویندوز اینسایدر» اعمال کند.

طبق آخرین پیش‌بینی‌های صورت گرفته قرار است «ویندوز 1903» طی ماه می در اختیار کاربران جهانی قرار گیرد و نسخه نهایی آن «ویندوز 10 می 2019 آپدیت» نامگذاری شده است.

منبع: zdnet