حجم صادرات خدمات آی‏ تیِ هند به ۹۹ میلیارد دلار می‌‏رسد

حجم صادرات خدمات آی‏ تیِ هند به ۹۹ میلیارد دلار می‌‏رسد

همکاران سیستم- برآورد‌ها نشان می‌‏دهد حجم صادرات خدمات برون‏ سپاری‏ شده آی تی در هند تا سال ۲۰۱۵ به ۹۹ میلیارد دلار خواهد رسید.
به گزارش وب ‏سایت zdnet، شرکت ناس کام (Nasscom) پیش‏ بینی کرده است که حجم صادارت خدمات برون‏ سپاری‏ شده آی دی در هند تا سال ۲۰۱۵ به ۹۹ میلیارد دلار خواهد رسید. افزایش هزینه ‏کرد بانک‏‌ها و دیگر بخش‏‌ها در این بازار از جمله دلایل رشد خدمات برون‏ سپاری‏ شده آی تی در هند به شمار می‌‏رود. اگر این پیش‏ بینی تحقق یابد، صادرات خدمات برون‏ سپاری‏ شده آی تی در هند در سال مالی ۲۰۱۵ بین ۱۳ تا ۱۵ درصد رشد خواهد داشت. رویترز نیز در گزارشی رقم ۱۴ درصد را برای رشد این خدمات در سال مالی ۲۰۱۴ پیش ‏بینی کرده بود.
بهبود شرایط اقتصاد جهانی و افزایش هزینه ‏کرد‌ها در این بازار نیز از جمله سایر دلایل رشد صنعت برون‏ سپاری خدمات آی دی هند اعلام شده است. غول‌های برون‏ سپاری هند هم ‏اکنون در تلاشند برای رفع تقاضاهای جهانی فعالیت خود را گسترش دهند. مثلاً شرکت اینفوسیس که یکی از بزرگ‌ترین عرضه ‏کنندگان خدمات برون‏ سپاری در هند محسوب می‌‏شود، امسال قصد دارد ۱۶ هزار مهندس استخدام کند تا بازارهای خود در اروپا و آمریکا را تقویت کند. شرکت تی‏ سی‏ اس (TCS) نیز که بزرگ‌ترین شرکت آی تی هند محسوب می‌‏شود، در حال ساخت تسهیلات لازم برای تربیت سالانه ۵۰ هزار نفر نیروی متخصص است. این شرکت هم اکنون ۲۸۵ هزار نفر را در سراسر جهان به استخدام خود درآورده است و می‌‏کوشد تا سال ۲۰۱۴ حدود ۵۰ هزار نفر دیگر را نیز استخدام کند.