حال و روز خدمات سازمانی HPE بهتر از پیش‌بینی‌های قبلی

همکاران سیستم – مرکز توسعه خدمات سازمانی اچ‌پی موسوم به HPE گزارش مربوط به فصل چهارم و سال مالی 2018 میلادی را منتشر کرد و طی آن مشخص شد نسبت به پیش‌بینی‌های قبلی وضعیت بهتری را پشت سر گذاشته و این اتفاق در حالی صورت گرفته است که HPE در بسیاری از بخش‌های تجاری خود به کندی جلو رفته است.

این شرکت بزرگ تولیدکننده نرم‌افزارهای سازمانی گزارش داد در چهارمین فصل سال مالی خود ضرر خالص 757 میلیون دلاری یا به عبارت دیگر ضرر 52 سنتی به ازار هر سهام خود را پشت سر گذاشته است تا بر این اساس مجموع درآمدهای به دست آمده HPE در فصل چهارم سالی که گذشته است 7.9 میلیارد دلار محاسبه شود که این رقم 4 درصد از درآمد دوره زمانی مشابه در سال قبل کمتر بوده است. پیش از اضافه شدن هزینه‌ها، میزان ضرر HPE به ازای هر سهام آن 45 سنت محاسبه شد.

مرکز وال استریت پیش از این اعلام کرده بود که شرکت HPE در پایان فصل چهارم بر اساس درآمدهای غیرحسابرسی شده (non-GAAP) خود به ازار هر سهام موجود در بازار بورس ضرر 43 سنتی را مشاهده می‌کند تا مجموع درآمدهای آن 7.84 میلیارد دلار محاسبه شود. در این پیش‌بینی‌ها همچنین گفته شده بود که مرکز توسعه خدمات سازمانی اچ‌پی در کل سال مالی که پشت سر گذاشته است درآمد 30.9 میلیارد دلاری را به دست می‌آورد.

شرکت HPE در گزارش جدید خود اعلام کرد درآمد فصل چهارم برای گروه خدمات IT دوگانه 6.4 میلیارد دلار بوده است که این رقم رشد سالانه 5 درصدی را نشان می‌دهد و همچنین مرکز سیستم‌های پردازشی این شرکت هم توانسته است 9 درصد بر درآمدهای خود بیافزاید.

منبع: ZDnet