حافظه آنلاین مایکروسافت برای مجموعه Office ۳۶۵ نامحدود شد

حافظه آنلاین مایکروسافت برای مجموعه Office ۳۶۵ نامحدود شد

همکاران سیستم- رقابت در دنیای حافظه‌های اطلاعاتی آنلاین همچنان ادامه دارد و این بار شرکت مایکروسافت با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد برای مشترکان مجموعه نرم‌افزاری Office ۳۶۵ حافظه مجازی نامحدود ارایه می‌دهد.
به گزارش سایت marketwatch، کاربران برای آنکه بتوانند از این حافظه مجازی آنلاین و نامحدود بهره‌مند شوند می‌بایست ۷۰ دلار برای یک نفر یا ۱۰۰ دلار برای ۵ نفر برای دوره زمانی یک ساله پرداخت کنند و سپس این قابلیت را در اختیار بگیرند.
با رقابتی شدن این بازار، اوایل سال جاری میلادی سرویس Google Drive نیز برای آن دسته از کاربرانی که قصد ذخیره تصاویر ویدیویی، عکس و اسناد خود روی فضای آنلاین را دارند، هزینه‌های اشتراک خود را کاهش داد.
با این وجود کارشناسان بر این باورند که علاقمندان به ذخیره‌سازی آنلاین اطلاعات همچنان گزینه‌های فراوانی پیش‌روی خود دارند تا از خدمات فضای پردازش به صورت رایگان استفاده کنند.
مارس گذشته شرکت گوگل هزینه استفاده ماهانه از خدمات حافظه مجازی خود را برای ۱۰۰ گیگابایت از ۴.۹۹ دلار به ۱.۹۹ دلار کاهش داد و همچنین برای ظرفیت یک ترابایت هزینه اشتراک ماهانه از ۴۹.۹۹ دلار به ۹.۹۹ دلار کاهش یافت.
شرکت گوگل در این راستا اعلام کرد یک ترابایت حافظه مجازی (معادل ۱۰۰۰ گیگابایت) فضای کافی است تا روزی ۲ عکس سلفی برای مدت ۲۰۰ سال گرفته شود و البته باز هم جای خالی در آن وجود داشته باشد. شرکت گوگل هم‌اکنون ۱۵ گیگابایت حافظه رایگان در اختیار مشترکان خود می‌گذارد.
“آورام پیلچ”(Avram Piltch) مدیر تحریریه آنلاین Laptop Mag و Tom’s Guide در این خصوص گفت: «برای مایکروسافت و گوگل در این مورد مسئله پول مطرح نیست. نکته مهم در این زمینه افزایش تعداد مشترکان و جذب کاربران به عنوان بخشی از اکوسیستم آن‌ها خواهد بود».
سرویس OneDrive مایکروسافت هم‌اکنون ۷ گیگابایت حافظه رایگان در اختیار کاربران می‌گذارد و به‌ازای هر ۵۰ گیگابایت سالانه ۲۵ دلار دریافت می‌کند.
سرویس Dropbox نیز ۲ گیگابایت فضای رایگان به مشترکان خود ارایه می‌دهد و به‌ازای هر ۱۰۰ گیگابایت ماهی ۹.۹۹ دلار می‌گیرد.