جیمیل در مورد امنیت ایمیل‌های دریافتی هشدار می‌دهد

جیمیل در مورد امنیت ایمیل‌های دریافتی هشدار می‌دهد

همکاگر پست الکترونیکی دریافتی از طریق یک شبکه اینترنتی رمزگذاری نشده ارسال شده باشد، سرویس جیمیل به زودی این مسئله را به شما اطلاع می‌دهد.به گزارش وبسایت ZDnet، گوگل با این اقدام قصد دارد ارائه‌دهندگان سرویس‌های پست الکترونیکی را مجبور کند تا برای کاربران خود خدمات رمزگذاری شده و ایمن ارائه دهند.
شرکت گوگل هم‌اکنون این سرویس ایمیل را مبتنی بر فناوری HTTPS را ارائه می‌دهد تا ارتباط میان مرورگر اینترنتی و سرور را رمزگذاری کند. به همین دلیل است که جیمیل مانند بسیاری از دیگر شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس‌های پست الکترونیک از جمله مایکروسافت، یاهو و Comcast، رمزگذاری ارتباط اینترنتی کاربران را مبتنی بر فناوری STARTTLS آغاز کرده است. این فناوری جلوی جاسوسی آژانس‌های دولتی و هکرهایی که قصد دارند طی فرآیند انتقال پیام‌های خصوصی کاربران در اینترنت آنها را سرقت کنند را می‌گیرد.
البته این مسئله یک مشکل دارد. بسیاری از ارائه‌دهندگان سرویس ایمیل از فناوری STARTTLS پشتیبانی نمی‌کند. این مسئله به آن معنی است که هر پست الکترونیکی که توسط ارائه‌دهنده سرویس رمزگذاری می‌شود، نمی‌تواند در صندوق پست مقصد خوانده شد.
این فرآیند زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که هر دو ارائه‌دهنده سرویس ایمیل از فناوری STARTTLS پشتیبانی کنند. اگر یکی از آنها فناوری مذکور را مورد پشتیبانی قرار ندهند، سرویس‌دهنده دیگر نمی‌توان داده‌های مربوطه را شناسایی کند.