جهانیان امسال ۲. ۲ تریلیون دلار در بازار آی تی هزینه می‌‏کنند

جهانیان امسال ۲. ۲ تریلیون دلار در بازار آی تی هزینه می‌‏کنند

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی فورستر پیش‏‌بینی کرده است جهانیان در سال میلادی جدید ۲۲. ۲ تریلیون دلار در بازار آی تی هزینه کنند.
به گزارش وب‏‌سایت pcworld، برآوردهای جدید شرکت پژوهشی فورستر حاکی از این است که هزینه‏‌کرد جهانیان در بازار آی تی در سال ۲۰۱۴ حدود ۲. ۶ درصد رشد خواهد کرد و به رقم ۲۲. ۲ تریلیون دلار خواهد رسید. بهبود شرایط اقتصاد جهانی و افزایش علاقه به حوزه‌‏هایی مثل فناوری‏‌های همراه و پردازش ابری از جمله دلایلی است که تحلیل‏گران فورستر را به افزایش هزینه‏‌کرد‌ها در بازار آی تی امیدوار کرده است.
اندرو بارتلز، یکی از تحلیل‏گران فورستر در این زمینه گفته است: تحقق این پیش‌‏بینی به معنای بهبود شرایط بازار آی تی خواهد بود. هزینه‌‏کردهای آی تی در سال ۲۰۱۳ فقط ۶. ۱ درصد (بر حسب دلار آمریکا) افزایش یافته بود. پیش‌‏بینی می‌‏شود این رقم در سال ۲۰۱۵ شتاب بیشتری به خود گیرد و به ۱. ۸ درصد برسد. با این همه رشد هزینه‏‌کرد‌ها در بازار آی تی در مقایسه با دهه‌‏های ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰ که با نرخی دو رقمی افزایش می‌‏یابت، بسیار اندک است.
تحلیل‏گران فورستر همچنین پیش‌‏بینی کرده‌‏اند که ارزش دلار آمریکا در سال میلادی جدید در برابر سایر واحدهای پولی تا حدی کاهش یابد و نرخ رشد هزینه‏‌کرد‌ها در بازار آی تی نیز برحسب واحدهای پولی غیر دلار به رقم متوسط ۵. ۵ درصد برسد. با این همه پیش‏‌بینی شده است مردم آمریکا بیش از مردم سایر بخش‌‏های جهان در بازار آی‏ تی هزینه کنند. فورستر اعلام کرده است ۴۰ درصد از هزینه‌‏کردهای جهانی در بازار آی تی از سوی مردم آمریکا صورت خواهد گرفت.
بر اساس این گزارش، صنعت نرم‌‏افزار در سال ۲۰۱۴ بیشترین هزینه‏‌کردهای جهانی در بازار آی تی را از آن خود کرد. تحلیل‏گران معتقدند جهانیان در سال میلادی جدید حدود ۵۶۸ میلیارد دلار در بازار محصولات نرم‌‏افزاری هزینه خواهند کرد. صنعت برون‏‌سپاری آی تی با ۴۴۲ میلیارد دلار از این نظر دوم است. بازار خدمات مشاوره‏‌دهی و یکپارچه‏‌سازی آی تی نیز ۴۲۱ میلیارد دلار از این هزینه‌‏کرد‌ها را از آن خود خواهد کرد. بازارهای تجهیزات رایانه‏‌ای و ابزارهای ارتباطی نیز از این نظر در رده‏‌های بعدی قرار دارند.