جست‌وجوگر ویندوز ۱۰ با سیستم Cortana یکی می‌شود

جست‌وجوگر ویندوز ۱۰ با سیستم Cortana یکی می‌شود

همکاران سیستم-کنفرانس توسعه‌دهندگان BUILD در دست برگزاری است و مایکروسافت طی آن می‌کوشد تغییرات فراوانی را برای دریافت بازخوردها از اعضای گروه Insiders اعمال کند و از این طریق بتواند نظر آزمایش‌کنندگان در مورد نسخه جدید سیستم‌عامل خود را به صورت جامع‌تر بداند.به گزارش وبسایت Winbeta، یکی از بخش‌هایی که بازخورد کاربران جهانی در مورد آن اهمیت فراوان دارد،‌ نوع کارکرد قابلیت Search است و اینکه به‌جای جست‌وجو در منوی Start که در نسخه‌های قبلی ویندوز دیده می‌شد، این اتفاق از طریق دستیار دیجیتالی Cortana صورت بگیرد.
بسیاری از کاربران جهانی این تغییر را دوست ندارند. بنابراین مایکروسافت نحوه به کارگیری قابلیت‌های Search و Cortana را در هنگام باز شدن منوی Start را تغییر داده است.
در آخرین نسخه آزمایشی ویندوز ۱۰، جست‌وجوی در منوی Start به کمک جلوه‌های گرافیکی ویژه به سیستم Cortana انتقال یافته است و لیست مربوط به نتایج حاصل از جست‌وجوی انجام شده بر اساس میل کاربران ارایه شده است.
به جز این، Cortana هم‌اکنون قابلیت‌هایی را در قالب یک منوی کارآمد در سمت چپ صفحه ارایه می‌دهد که این مسئله نیز باعث می‌شود تا کاربر دریابد که سیستم Cortana به صورت یکپارچه‌تر با منوی Start ارایه شده است.
کاربران همچنین می‌توانند ارتفاع سیستم Cortana را بر اساس قابلیت‌ها و ابزارهای منوی Start تنظیم کنند.