جستجوگر مایکروسافت به قابلیت درک گفت‌وگو مجهز شد

جستجوگر مایکروسافت به قابلیت درک گفت‌وگو مجهز شد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت قابلیت جدیدی به جستجوگر بینگ (Bing) افزوده است که کاربران را قادر می‌کند عملیات جستجوی خود را با سوالاتی که در قالب گفت‌وگو مطرح می‌شوند، انجام دهند.
به گزارش وب‌سایت pcworld، قابلیت جدیدی که مایکروسافت به جستجوگر بینگ خود افزوده است کاربران را قادر می‌کند تا با سوالاتی که به زبان طبیعی نزدیک‌ترند عملیات جستجوی خود را انجام دهند. کاربران می‌توانند با بینگ وارد گفت‌وگو شوند و سؤالات خود را در قالب ساده‌تری مطرح کنند. آن‌ها مثلاً می‌توانند از جستجوگر مایکروسافت به زبان انگلیسی بپرسند: «رمان دراکولا را چه کسی نوشته است؟». بینگ پاسخ می‌دهد: «برام استاکر». کاربران سپس می‌توانند بپرسند: «او متولد کجاست؟». قابلیت جدید جستجوگر بینگ را قادر می‌سازد تا دریابد مرجع ضمیر او همان برام استاکر، نویسنده رمان دراکولا است و بلافاصله پاسخ دهد: «در دابلین ایرلند». کاربر می‌تواند در ادامه سوالاتی را درباره تاریخ، محل و علت مرگ وی بپرسد و پاسخ‌های صحیح را از بینگ دریافت کند.

مایکروسافت اعلام کرده است این قابلیت به نوعی یک درک گفت‌وگویی به جستجوگر بینگ بخشیده است. این شرکت در حالی چنین قابلیتی به جستجوگر خود افزوده است که شرکت گوگل نیز تلاش می‌کند قابلیت درک زبان طبیعی را به موتور جستجوی خود بیفزاید. این شرکت نیز قابلیت درک سؤالات گفت‌وگویی را به جستجوگر خود افزوده است، اما این قابلیت در حال حاضر فقط در جستجوگر صوتی مرورگر کروم و اپ‌های همراه گوگل قابل دسترسی است. در مقابل، قابلیت جدید بینگ هم در نسخه دسکتاپی و هم در نسخه‌های همراه این جستجوگر قابل دسترسی است.