جزییات نسخه جدید ویندوز ۱۰ برای لپ‌تاپ‌های آموزشی

جزییات نسخه جدید ویندوز ۱۰ برای لپ‌تاپ‌های آموزشی

همکاران سیستم- جزییات مندرج در یکی از اسناد مایکروسافت حداقل نیازهای سخت‌افزاری برای لپ‌تاپ‌های مبتنی بر سیستم‌عامل Windows ۱۰ Cloud را مشخص کرد تا با این اتفاق مایکروسافت مهم‌ترین گام را در جریان رقابت با سری رایانه‌های همراه Chromebook گوگل بردارد.

مرکز خبری «ویندوز سنترال» سند مربوط به «حداقل قابلیت‌های توصیه شده» را از طریق شرکت‌هایی که با مایکروسافت همکاری می‌کنند به دست آورد. این سند نشان داد که مایکروسافت در تلاش است نسل جدید رایانه‌های قابل حمل مبتنی بر فضای پردازش ابری مخصوص مراکز آموزشی را روانه بازار کند که در بازار جهانی با نام Cloudbooks عرضه می‌شود.

به گزارش وب‌سایت pcworld، این رایانه به گونه‌ای ساخته شده است که با هر بار شارژ می‌تواند به مدت یک روز کامل دوام داشته باشد، بسیار سریع بوت می‌شود، با چرخه بازیافت سازگار است و دستم یک پردازنده چهار هسته‌ای Celeron اینتل روی آن کار گذاشته شده است. نام نسخه ویژه سیستم عامل مایکروسافت برای این رایانه همراه Windows ۱۰ Cloud Performance Targets است.

لازم به ذکر است نماینده مایکروسافت از ارایه هرگونه پاسخ در این زمینه خودداری کرد.

شرکت مایکروسافت هم‌اکنون دعوتنامه رسمی برای تاریخ دوم می ۲۰۱۷ منتشر کرده است که بر اساس آن کنفرانس ویژه با تمرکز بر سیستم‌های آموزشی در نیویورک برگزار می‌شود و قرار است در آن بزرگترین رقیب Chromebook معرفی شود. لپ‌تاپ Chromebook در اصل به رایانه‌های مبتنی بر سیستم عامل Chrome OS گوگل گفته می‌شود که در به صورت گسترده در مدارس آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد. گوگل و شرکای آن Chromebook را در قالب رایانه ارزان، آسان و قابلیت مدیریت روانه بازار می‌کند و آن را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند.