جزییات جدید Cloud PC مایکروسافت منتشر شد

آخرین گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که مایکروسافت به صورت مخفیانه در حال کار کردن روی سیستم Cloud PC است که در اصل یک سرویس جدید محسوب می‌شود که به کاربران امکان می‌دهد ظرف چند دقیقه از طریق هر یک از دستگاه‌های خود به اپلیکیشن‌های دستکاپ دسترسی داشته باشند.
پیش بینی شده است که Windows 10 Cloud PC بین مارس تا ژوئن 2021 وارد بازار شود و هم اکنون جزییات جدیدی در مورد این سرویس به صورت آنلاین منتشر شده است.


سیستم Cloud PC برای مبتدیان یک سرویس جدید مبتنی بر خدمات ابری Azure محسوب می‌شود که برمبنای سیستم جامع Windows Virtual Desktop ساخته شده است و هدف آن تعریف مجدد Modern Workplace و ایجاد تحول در محیط‌های پردازشی و محاسباتی است.
کاربران با استفاده از Cloud PC می‌توانند در فضای رایانش ابری دسکتاپ شخصی خود را در اختیار داشته باشند و از طریق آن به در هر مکان و زمانی به فایل‌های خود دسترسی داشته باشند که از این نظر می‌توان آن را مشابه سیستم «وان‌درایو» و «گوگل درایو» دانست. سیستم Cloud PC مبتنی بر سرورهای Azure مایکروسافت عمل می‌کند و کاربران می‌توانند در سیستم‌های عامل ویندوز، اندروید و iOS از طریق اپلیکیشن Remote Desktop به خدمات آن دسترسی داشته باشند.
سیستم Cloud PC در عوض یک نسخه مجازی از ویندوز مبتنی بر فضای رایانش ابری محسوب می‌شود که این فرآیند را یک گام جلوتر می‌برد. این اتفاق به شما امکان می‌دهد اپلیکیشن‌های دسکتاپ را از طریق اینترنت با عملکرد بهتر در اختیار بگیرید.

منبع: windowslatest