جریمه ۱۰ هزار دلاری مایکروسافت به‌خاطر یک به‌روزرسانی اجباری

جریمه ۱۰ هزار دلاری مایکروسافت به‌خاطر یک به‌روزرسانی اجباری

همکاران سیستم- یک از آژانس‌های مسافرتی در آمریکا پس از بروز نقص در به‌روزرسانی سیستم عامل ویندوز ۱۰ دچار مشکل شد و اعلام کرد این فرآیند بدون اجازه آن انجام شده و در نهایت رایانه شخصی آنها را با مشکل مواجه کرده است. با این اتفاق دادگاه محلی آمریکا شرکت مایکروسافت را ۱۰ هزار دلار جریمه کرد.

وبسایت Zdnet به نقل از روزنامه سیاتل تایمز گزارش داده است آژانس مسافرتی Sausalito واقع در کالیفرنیا بر اساس قانون اعلام شده در تاریخ ۲۵ ژوئن مبنی بر حذف اجبار برای به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ در رایانه‌های شخصی این مبلغ را دریافت کرده است.

این طور که مدیران مایکروسافت تایید کردند، شرکت مذکور از دادگاه محلی آمریکا درخواست بازبینی پرونده را داشته است تا این جریمه را پرداخت نکند.

سخنگوی مایکروسافت با انتشار پست الکترونیکی در تاریخ ۲۷ ژوئن اعلام کرد: «شرکت مایکروسافت از دادگاه مربوطه درخواست بازبینی پرونده را کرده است تا جلوی شکایت‌های مشابه بعدی گرفته شود».

لازم به ذکر است خبرگزاری ZDNet در مورد شکایت‌های دیگر پیرامون ناخرسندی کاربران از به‌روزرسانی اجباری ویندوز ۱۰ سوال کرد که البته پاسخی به آنها داده نشد.

از سال گذشته شکایت‌های فراوانی روی فروم اصلی مایکروسافت منتشر شد و کاربران در مورد به‌روزرسانی خودکار رایانه‌های مبتنی بر ویندوز ۷ و ویندوز ۸.X به سیستم عامل ویندو ز۱۰ اعتراض کردند و مخالفت‌های خود را به اطلاع این شرکت رساندند.

مدیران مایکروسافت در آخرین بیانیه خود اظهار داشتند که به نظر آنها انتقال فعالیت‌های کاربران به محیط ویندوز ۱۰ به تصمیم کاربران بستگی دارد و می‌تواند نتایج بهتری را برای آنها به همراه داشته باشد.