جاوا به EE تغییر نام داد

زمانی که اوراکل تصمیم به خرید شرکت Sun گرفت، در اصل قصد داشت امتیاز استفاده از سیستم Java را در اختیار بگیرد. تقریبا حدود ۱۰ سال قبل این واگذاری انجام شد و اوراکل سیستم Java Enterprise Edition یا JEE را که البته با نام J2EE هم شناخته می‌شود روانه بازار کرد تا این میان‌افزار محبوب سازمانی توسط بنیاد Eclipse توسعه یابد. هم اکنون تصمیمات جدیدی در این زمینه اتخاذ شده است و این طور که مرکز Eclipse می‌گوید، سیستم JEE به سیستم EE تغییر نام داده است.
گزارش وب‌سایت zdnet؛ این تغییر نام به این دلیل انجام شده است که اوراکل طی یک دهه گذشته هرگز نتوانست از طریق Java درآمدزایی کند. دلیل اصلی این اتفاق این بود که شرکت Sun و سپس تبدیل شدن آن به یکی از به زیرمجموعه‌های اوراکل هرگز موفق نشد انجمن Java Community را به درستی هدایت کند.


«دیوید دلاباسی» یکی از توسعه‌دهندگان اصلی Java آگوست ۲۰۰۷ اعلام کرده بود: «ما بر این باوریم که توسعه فن‌آوری Jave EE شامل ارایه افزونه‌ها و کیت‌های سازگاری با پلتفرم‌ها به بنیاد نرم‌افزارهای متن باز می‌تواند یک گام درست محسوب شود تا از این طریق دسترسی گسترده‌تری به این پلتفرم صورت گیرد، انعطاف بیشتری در آن ایجاد شود تغییرات گسترده‌تر مبتنی بر خواسته‌های دولت با آن لحاظ شود.»

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *