جاوا باز هم محبوب‌ترین زبان برنامه نویسی جهان شد

همکاران سیستم- به گزارش وب‌سایت Techradar سه زبان برنامه نویسی محبوب در جهان شامل جاوا، جاوااسکریپت و پایتون می‌شوند و با این وجود نتایج حاصل از بررسی‌های جدید مرکز JetBrains نشان داد که جاوا در بین دیگر پلتفرم‌های مشابه بیشترین محبوبیت را نزد توسعه دهندگان نرم افزار دارد.
نتایج حاصل از بررسی‌های این مرکز در «گزارش وضعیت اکوسیستم توسعه دهندگان 2020» منتشر شد و در آن بیش از 20 هزار کارشناس توسعه دهنده نرم افزار در مورد آخرین فناوری‌ها، ابزارها و ترفندهای برنامه نویسی دیدگاه‌های خود را به اشتراک گذاشتند.
در حالی که جاوا به عنوان محبوب‌ترین زبان برنامه نویسی جهان شناخته شد، مرکز JetBrains دریافت جاوااسکریپت پرکاربردترین زبان برنویسی محسوب می‌شود. این مرکز برای چهارمین سال متوالی بررسی خود را در این زمینه انجام می‌دهد و از توسعه دهندگان نرم افزاری در مورد سه زبان محبوب آنها سوال کرده است.


اگرچه جاوا در مجموع عنوان محبوب‌ترین زبان برنامه نویسی را از آن خود کرد، ولی در این بررسی مشخص شد جاوااسکریت به عنوان پرکاربردترین زبان توسط 39 درصد برنامه نویسان استفاده می‌شود و پس از آن جاوا با 37 درصد و پایتون با 31 درصد قرار دارند.
مرکز JetBrains در گزارش خود توضیح داد یکی از دلایلی که جاوا به عنوان محبوب‌ترین زبان برنامه نویسی مورد استفاده قرار می‌گیرد این است که بسیاری از توسعه دهندگان از جاوااسکریپت به عنوان بخشی از پروژه خود استفاده می‌کنند. با این وجود اگرچه جاوااسکریپت به عنوان بخشی از یک پروژه به کار گرفته می‌شود، ولی توسعه دهندگان زمان زیادی را به آن اختصاص نمی‌دهند.