جاوااسکریپت محبوب‌ترین زبان جهان در سه ماهه سوم 2021

نظرسنجی جدید روی بیش از 19 هزار کدنویس نشان داد جاوااسکریپت هم‌اکنون توسط بیش از 16.4 میلیون توسعه‌دهنده نرم‌افزار در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد و این امر باعث شده است تا پلتفرم مذکور به محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی جهان تبدیل شود.

«بیست و یکمین گزارش وضعیت توسعه‌دهنده SlashData» روند فعالیت جهانی توسعه‌دهندگان نرم‌افزار در 60 کشور را در سه ماهه سوم سال 2021 میلادی مورد بررسی قرار داد و زبان‌های برنامه‌نویسی، ابزارها، APIها، اپلکییشن‌ها و بخش‌های فناوری و همچنین نگرش توسعه‌دهندگان را نشان داد.

این گزارش همچنین به مشارکت توسعه‌دهندگان در عرصه نسل پنجم خدمات مخابراتی (5G) و اینترنت اشیا (IoT)، به ویژه نحوه استفاده برنامه‌نویسان از پیشرفت‌های جدید فناوری در ابزارها، اپلیکیشن‌ها و خدمات اشاره کرد.

محبوبیت مداوم جاوااسکریپت در برنامه‌های تحت وب و برنامه‌های کاربردی از موقعیت آن به عنوان محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی در سه ماهه سوم سال 2021 میلادی پشتیبانی کرد.

اگرچه این مسئله چندان هم دور از ذهن نیست، ولی جاوااسکریپت طی چند سال اخیر عنوان پرکاربردترین زبان در جهان را از آن خود کرده است.  بررسی‌های جدید مرکز SlashData نشان داد بیش از 2.5 میلیون توسعه‌دهنده نرم‌افزار در جهان تنها در شش ماه گذشته به جامعه جاوااسکریپت پیوسته‌اند.

منبع: zdnet