جاسپرسافت راهکار هوشمندی تجاری خود را از طریق ویندوز آزور عرضه کرد

جاسپرسافت راهکار هوشمندی تجاری خود را از طریق ویندوز آزور عرضه کرد

همکاران سیستم- شرکت جاسپرسافت از عرضه راهکار هوشمندی تجاری خود از طریق پایگاه پردازش ابری ویندوز آزور مایکروسافت خبر داده است. جاسپرسافت یکی از عرضه‏‌کنندگان مطرح راهکارهای هوشمندی تجاری تحت فناوری پردازش ابری است.
به گزارش وب‌سایت zdnet، جاسپرسافت اعلام کرده است راهکار هوشمندی تجاری این شرکت از طریق پایگاه پردازش ابری ویندوز آزور مایکروسافت قابل دسترسی است. شرکت جاسپرسافت پیش از این راهکارهای هوشمندی تجاری خود را از طریق پایگاه‌‏های پردازش ابری شرکت‏‌های مطرحی مثل آمازون نیز عرضه کرده بود.
جاسپرسافت اعلام کرده است این اولین راهکار منبع باز این شرکت است که به صورت رسمی از طریق ویندوز آزور عرضه می‌‏شود. این شرکت یکی از شرکای تجاری شعبه فناوری‏‌های منبع باز مایکروسافت است که می‌‏کوشد پای نرم‏‌افزارهای منبع باز را به پایگاه پردازش ابری ویندوز آزور باز کند.
بر اساس این گزارش، راهکار هوشمندی تجاری جاسپرسافت از طریق ماشین مجازی آزور که تحت لینوکس است، عرضه شده است.
جاسپرسافت در حالی از عرضه راهکارهای خود از طریق ویندوز آزور خبر داده که مایکروسافت نیز راهکارهای هوشمندی تجاری خود را از طریق این پایگاه عرضه کرده است. هم اکنون راهکار گزارش‌‏دهی SQL مایکروسافت که یک راهکار هوشمندی تجاری است از طریق این پایگاه عرضه شده است، اما فقط کاربران پایگاه‌‏های داده SQL می‌‏توانند از آن استفاده کنند.
شرکت مایکروسافت راهکار هوشمندی تجاری دیگری با نام پاور بی‌ آی (Power BI) نیز دارد که آن را با اکسل و شیرپوئینت یکپارچه کرده است و از طریق پایگاه پردازش ابری آفیس ۳۶۵ قابل دسترسی است و نه از طریق ویندوز آزور. همه این عوامل باعث شده است راهکار هوشمندی تجای جاسپرسافت جایگاه ویژه‌‏ای در پایگاه پردازش ابری ویندوز آزور مایکروسافت داشته باشد.