جابه‌جایی 60 درصد اطلاعات کارمندان با دستگاه‌های موبایلی

جابه‌جایی 60 درصد اطلاعات کارمندان با دستگاه‌های موبایلی

همکاران سیستم- میزان استفاده از دستگاه‌های موبایلی و ویدیویی با اهداف کاری و سازمانی رو به افزایش است و این طور که مرکز تحقیقاتی گارتنر در گزارش جدید خود اعلام کرده است، نسل جدید این ابزارها شرکت‌ها و سازمان‌ها را تحت فشار قرار داده است تا بیش از گذشته از آن‌ها استفاده و پشتیبانی کنند.

به گزارش وب سایت cellular-news، مرکز تحقیقاتی گارتنر پیش‌بینی کرده است که تا سال 2015 میلادی دست‌کم 60 درصد اطلاعات کارمندان از طریق ابزارهای محتوا محور مبتنی بر دستگاه‌های موبایلی جابه‌جا خواهند شد.

“ویت اندرس”(Whit Andrews) مدیر و تحلیلگر برجسته مرکز گارتنر در این خصوص گفت: «توسعه و پشتیبانی از ابزارهای جدید مدیریت محتوا و همچنین استفاده از آن‌ها یکی از وظایف نگران‌کننده سازمان‌ها محسوب می‌شود و ترس از نارضایتی کارمندان و درصد کم سازگاری با آن‌ها را به وجود می‌آورد».

او در ادامه توضیح داد: «اما در عین حال افزایش به‌کارگیری دستگاه‌های موبایلی با اهداف کاری با قابلیت پشتیبانی از امکانات ویدیویی برای استفاده‌های داخلی و خارجی این نگرانی‌ها را کاهش می‌دهد. باید توجه داشت که نگرانی‌های پیش‌روی این فرآیند فقط مربوط به استفاده از دستگاه‌های موبایلی نمی‌شود و ناهمگونی این ابزارها با سازمان را هم در بر می‌گیرد».

مرکز تحقیقاتی گارتنر پیش‌بینی کرده است که تا سال 2014 میلادی 90 درصد از سازمان‌ها از ابزارهای همکاری مبتنی بر دستگاه‌های الکترونیکی شخصی کارمندان، از لپ‌تاپ‌ها گرفته تا رایانه‌های لوحی، تلفن‌های همراه، دستگاه‌های چندگانه و دیگر انواع دستگاه‌های الکترونیکی به صورت گسترده استفاده می‌کنند.

گارتنر اظهار داشت که سازمان‌ها و دولت‌ها باید به استراتژی‌های موجود برای پشتیبانی از قابلیت‌های ویدیویی روی این دستگاه‌ها پاسخ مثبت بدهند؛ چه این دستگاه‌ها به صورت شخصی توسط کارمندان خریداری شده باشد چه اینکه سازمان آن‌ها را خریداری کرده باشد.