جابه‌جایی 52 اگزابایت داده ابری در سال 2029 از طریق ماهواره‌ها

همکاران سیستم- به گزارش وب‌سایت satelliteprome، بر اساس آخرین پیش‌ بینی‌های انجام شده احتمال می‌رود حجم داده‌های جابه‌جا شده از طریق خدمات رایانش ابری مبتنی بر ماهواره‌ها در سال 2029 میلادی به 52 اگزابایت برسد و بین سال‌های 2019 تا 2029 میلادی بازیکنان صنعت ماهواره و فضا بتوانند به بازاری معادل 16 میلیارد دلار دسترسی پیدا کنند.
این طور که مرکز NSR در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده است، بازار جهانی خدمات رایاتش ابری در آینده به صورت گسترده به سرویس‌های ماهواره‌ای متصل می‌شود و بخش قابل توجهی از درآمد آن در اختیار اپراتورها و ارایه دهندگان خدمات ماهواره‌ای قرار می‌گیرد.


«شیواپراکاش موروگاناندام» مدیر تحلیلگران مرکز NSR در این خصوص گفت: «تحولات ایجاد شده توسط خدمات رایانش ابری و سیستم‌های تحلیلی کلان داده‌ها در نخستین گام‌های خود برای اثرگذاری روی سرویس‌های ماهواره‌ای به سر می‌برند. از اپلیکیشن‌های مبتنی بر فضای ابری گرفته تا سیستم‌های ذخیره سازی و پردازش داده مبتنی بر مناطع جغرافیایی توسط سرویس‌های ماهواره‌ای مدیریت می‌شوند. در حالی که تعداد اپراتورهای ارایه دهنده سرویس‌های ماهواره‌ای رو به افزایش است، همکاری با شرکت‌های بزرگ فعال در حوزه خدمات IT و ابری به آنها کمک می‌کند تا پهنای باند بیشتری را در اختیار کاربران کنونی خود بگذارند.».
سرویس‌های اولیه در حوزه خدمات ماهواره‌ای از جمله خدمات دریانوردی و مسافرتی و همچنین سرویس‌های فضایی Satcom طی یک دهه پیش‌رو بازاری معادل 7 میلیارد دلار را در اختیار خواهند داشت.