ثبت روزانه ده‌ها هزار حمله سایبری به سرور Exchange مایکروسافت

به گفته یک شرکت امنیت فناوری، هزاران حمله سایبری همچنان نقاط آسیب پذیر در سرور Exchange مایکروسافت را هر روز مورد هدف قرار می‌دهند و مجرمان سایبری تلاش می‌کنند سازمان‌هایی را نشانه گیری کنند که هنوز وصله‌های امنیتی منتشر شده برای جلوگیری از این حملات را نصب نکرده‌اند.
مایکروسافت در تاریخ دوم مارس به‌روز رسانی‌های مهم خود را برای ایمن سازی سرورهای Exchange در برای چهار آسیب پذیری جدی منتشر کرد و طی آن از سازمان‌ها خواسته شد برای جلوگیری از حملات سایبری به سرورهای پست الکترونیکی خود هرچه سریع‌تر این وصله‌های امنیتی را روی سیستم خود فعال کنند.
با این وجود چند هفته پس از این اتفاق بسیاری از سازمان‌ها هنوز به‌روز رسانی‌های مهم که برای سرور Exchange مایکروسافت منتشر شده است را اعمال نکرده‌اند و مهاجمان سایبری با استفاده از فرصت دسترسی به سرورها سعی می‌کنند به حملات خود ادامه دهند.
در حالی که مجرمان سایبری همچنان فعالیت‌های خود را ادامه می‌دهند کارشناسان مرکز امنیتی F-Secure ده‌ها هزار حمله را شناسایی کردند که سازمان‌های سراسر جهان را هدف قرار داده‌اند و گفته می‌شود که همچنان به صورت روزانه از آسیب پذیری‌های سرور Exchange مایکروسافت استفاده می‌َود.
براساس تحقیقات صورت گرفته در مرکز F-Secure، تنها حدود نیمی از سرورهای Exchange قابل مشاهده در اینترنت از وصله‌های مایکروسافت برای رفع آسیب پذیری‌های موجود استفاده کرده‌اند.
«آنتی لاتیکانن» مشاور ارشد امنیتی این مرکز گفت:‌ «ده‌ها هزار سرور در سراسر جهان هک شده‌اند. آنها سرعی‌از آنچه که می‌توانیم تصور کنیم هک می شوند. این مسئله در سطح جهانی یک فاجعه است.»

منبع: zdnet