«تیم کوک» برای سال گذشته ۱۰۲ میلیون دلار حقوق و پاداش گرفت

«تیم کوک» مدیرعامل اپل به واسطه افزایش ارزش سهام این شرکت در سال ۲۰۱۷ میلادی پاداشی معادل ۱۰۲ میلیون دلار دریافت کرد.
به گزارش وب‌سایت Guardian؛ حقوق پایه کوک برای سالی که گذشت ۳.۰۶ میلیون دلار محاسبه شد، ۹.۳ میلیون دلار پاداش نقدی به او داده شد که از ۵.۴ میلیون دلار پاداش سال گذشته او بیشتر بود، و مجموعه‌ای از سهام شرکت اپل به ارزش ۸۹ میلیون دلار به او اعطا شد تا در مجموع حقوق و دستمزد مدیرعامل بزرگترین شرکت فناوری جهان ۱۰۲ میلیون دلار محاسبه شود. شرکت اپل این اعداد و ارقام را در فرم‌های رسمی به ثبت رسیده در مرکز قانونگذاری آمریکاتایید کرد.
پاداش مدیرعامل اپل در قالب ۵۶۰ هزار سهام این شرکت در ماه سپتامبر به او داده شد. کوک بر اساس توافقات قبلی در این دوره زمانی نیمی از سهام مربوط به خود را دریافت کرد و همچنین گفته شد او با ادامه کارش در شرکت اپل ۲۸۰ هزار سهام دیگر را هم دریافت خواهد کرد.

مجموعه سهام اپل زمانی که او در سال ۲۰۱۱ میلادی به عنوان مدیرعامل شرکت اپل برگزیده شد به «تیم کوک» داده شد که آن زمان ۳۷۶ میلیون دلار می‌ارزید و هم اکنون ارزش آن افزایش یافته است. زیرا ارزش هر سهام اپل از زمانی که کوک وارد این شرکت شد شش برابر بیشتر شده است.
تا زمانی که آقای کوک به ریاست خود در شرکت اپل ادامه دهد به صورت سالانه ۵۶۰ هزار سهام اپل را تا سال ۲۰۲۰ در اختیار می‌گیرد. با این حساب او در آگوست ۲۰۲۱ صاحب ۱.۲۶ میلیون سهام اپل خواهد بود و در کنار آن حقوق سالانه را هم از شرکت اپل دریافت خواهد کرد.