تولید گازهای گلخانه‌ای در سیسکو به صفر می‌رسد

شرکت سیسکو اعلام کرد که متعهد شده است تا سال 2040 میلادی میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای (GHG) را در تمام گستره فعالیت‌های خود به صفر برساند.

این کمپانی در تلاش است تا با اجرای این طرح 10 سال پیش از زمانی که دانشمندان علوم آب‌وهوایی در مورد وضعیت کره زمین و به صفر رساندن انتشار گازهای گلخانه‌ای هشدار داده‌اند، به یک شرکت کاملا سبز تبدیل شود تا از تاثیرات بد تغییرات آب‌وهوایی جلوگیری کند.

طرح سیسکو برای به صفر رساندن تولید گازهای گلخانه‌ای با اهداف بلندمدت و بلندپروازانه این شرکت همسو شده و برای نمونه سیسکو به شکل موازی می‌کوشد تا سال 2025 میلادی طرح‌های جهانی Scope 1 و Scope 2 برای انتشار گازهای آلاینده را نیز عملی کند.

این شرکت در دیگر اهداف کوتاه‌مدت خود همچنین طرح Scope 3 را عملیاتی می‌کند تا به موجب آن استفاده از به‌کارگیری مجدد محصولات فروخته شده و انتشار گازهای آلاینده توسط زنجیره تامین نیز مدیریت شود که البته این طرح در صورت نهایی شده در پایان سال 2021 میلادی به شکل عمومی اعلام می‌شود.

برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای اهداف بزرگ در نظر گرفته شده  و سیسکو می‌کوشد پیشرفت این اهداف را هر ساله در قالب گزارش منتشر کند و تاثیرات آن را به عنوان یک مسئولیت اجتماعی ارائه دهد.

منبع: itp