تولید رایانه‌های شبیه انسان در مرکز خدمات سازمانی HP

تولید رایانه‌های شبیه انسان در مرکز خدمات سازمانی HP

همکاران سیستم- مرکز ارایه خدمات سازمانی HP که با نام Hewlett Packard Enterprise شناخته می‌شود تولید رایانه‌های هوشمندی را در دستور کار خود قرار داده است که می‌توانند مانند انسان تصمیم‌گیری کنند.

به گزارش وبسایت Zdnet، این شرکت نمونه اولیه از یک رایانه را به نمایش گذاشته است که از روش مغز انسان برای محاسبات مختلف تقلید می‌کند. این رایانه مبتنی بر معماری ویژه‌ای ساخته شده است که می‌تواند نحوه فعالیت رایانه‌ها در آینده را تعریف کند.

مغز انسان می‌تواند به عنوان یک رایانه بیولوژیکی بسیار کارآمد مورد توجه قرار گیرد. مغز انسان قادر است داده‌های مختلف در مورد مناظر پیرامون، صداها و بوها را از یکدیگر تفکیک کند تا بدون هرگونه اختلالی این داده‌ها به صورت موازی تحلیل شوند و سرعت تحلیل آنها نیز با یکدیگر برابر باشد.

هدف اصلی شرکت HPE این است که بتواند تراشه‌های رایانه‌ای ویژه‌ای تولید کند تا بتوانند با سرعت بالا محاسبات خود را انجام دهند و مبتنی بر احتمالات و گمانه‌زنی‌ها تصمیم‌گیری کنند. این تراشه‌ها به میزان زیاد شبیه به مغز انسان عمل می‌کنند. تراشه‌های مذکور از مدل‌ها و الگوریتم‌های موجود یاد می‌گیرند تا نتایج تقریبی را برای تصمیم‌گیری در زمینه‌های مختلف ارایه دهند.