توقف ادغام سرویس‌های سازمانی مایکروسافت با دستیار هوشمند Cortana

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت طرح‌های خود برای توسعه دستیار هوشمند صوتی Cortana و ادغام آن با سرویس‌های Dynamics ۳۶۵ ERP/CRM را کنار گذاشت.
مدیران مایکروسافت با انتشار یک مطلب کوتاه در مورد توقف ادامه این روند توضیح دادند و مشخص شد که دستیار صوتی مایکروسافت با سرویس‌های سازمانی این شرکت ترکیب نمی‌شوند.
وبلاگ مایکروسافت آمده است: «پس از بررسی‌های دقیق تصمیم گرفتیم ادغام قابلیت‌های Cortana را متوقف کنیم. سرویس Dynamic ۳۶۵ از این پس در نوت‌بوک‌های مبتنی بر دستیار هوشمند Cortana ارایه نمی‌شود، و همچنین سرویس Cortana دیگر اطلاعات مربوط به فعالیت‌های بخش فروش، حسابداری، فرصت‌ها و جلسات سازمانی را به کار نمی‌گیرد.»
پیش از این پیش‌نمایش سرویس ادغام شده Cortana به عنوان یک بخش از سرویس Dynamic ۳۶۵ Online در نسخه‌های ۹.X و ۸.X آن، و همچنین در سرویس Dynamics CRM Online ۲۰۱۶ Update ارایه شده بود.

به گزارش وب‌سایت zdnet؛ هنوز هیچ توضیح دقیقی ارایه نشده است که چرا مایکروسافت طرح‌های مربوط به ادغام دستیار صوتی هوشمند خود با خدمات Dynamic ۳۶۵ را کنار گذاشته است.
شرکت مایکروسافت تابستان گذشته به شرکای خود اعلام کرده بود که ادغام دو سرویس Cortana-Dynamics ۳۶۵ یکی از نقاط متمایز این دستیار صوتی محسوب می‌شود. لازم به ذکر است مایکروسافت طی ماه‌های گذشته تلاش‌های فراوان انجام داد تا به صورت شفاف‌تر موقعیت Cortana را برای کاربران جهانی مشخص کند و احتمال می‌رود اقدام جدید هم در همین راستا صورت گرفته باشد.