توشیبا پایانه فروش فروشگاهی آی بی ام را می‌خرد

توشیبا پایانه فروش فروشگاهی آی بی ام را می‌خرد

همکاران سیستم- شرکت توشیبا قصد دارد پایانه فروش فروشگاهی (PoS) شرکت آی بی ام را خریداری کند. خرید پایانه فروش فروشگاهی آی بی ام احتمالاً 870 میلیون دلار هزینه روی دست توشیبا خواهد گذاشت.

به گزارش رویترز، توشیبا می‌کوشد با خرید پایانه فروش فروشگاهی آی بی ام دامنه خدمات خود را در سطح جهان، گسترش دهد. بنا بر اعلام منابع مطلع، توشیبا با خرید این پایانه به بزرگترین فروشنده سیستم‌ها و تجهیزات فروش فروشگاهی تبدیل خواهد شد.

بر اساس این گزارش فناوری‌های فروش فروشگاهی شرکت آی بی ام توشیبا را قادر می‌کند خدمات خود در زمینه فروش فروشگاهی مبتنی بر پردازش ابری را گسترش دهد. خدماتی از این دست فروشندگان، کارخانه داران و گردانندگان کسب و کارهای مختلف را قادر می کند در این پایانه به تبادل اطلاعات و خدمات خود بپردازند.

شرکت آی بی ام در حال حاضر بیشترین سهم از بازار سیستم‌های فروش فروشگاهی را در اختیار خود دارد. سهم آی بی ام از این بازار 22 درصد گزارش شده است. در مقابل، شرکت توشیبا حدود 7 درصد از این بازار را در اختیار خود دارد.

رویترز به نقل از منابع ناشناس اعلام کرده است مقام‌های شرکت توشیبا و آی بی ام قرار است در دیداری این معامله را قطعی کنند.