توشیبا به سه شرکت مجزا تقسیم می‌شود

توشیبا اعلام کرد براساس آخرین تصمیمات اتخاذ شده به سه شرکت مجزا شامل شرکت خدمات زیرساخت، شرکت توسعه دهنده دستگاه‌ها و شرکت توشیبا تقسیم می‌شود تا از این طریق بتواند امکان رشد سود پایدار و افزایش ارزش و اعتماد سهامداران را فراهم کند.

شرکت توسعه‌دهنده خدمات زیرساخت در اصل سیستم‌های انرژی، سیستم‌های زیرساختی، راهکارهای ساختمانی، و راهکارهای دیجیتال مربوط به کسب‌و‌کارها را شامل می‌شود.

محصولات و خدماتی که قرار است در این مرکز تولید شود راهکارهای فناوری اطلاعات برای سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، مراکز تولیدی، شرکت‌های توزیع برقی، انرژی‌های تجدیدپذیر، مراکز مدیریت انرژی، راهکارهای سیستمی برای زیرساخت‌های عمومی، راه آهن، و راهکارهای صرفه‌جویی در مصرف انرژی را شامل می‌شوند.

در این میان مرکز تولید دستگاه‌ها به شکل ویژه بر تجارت دستگاه‌های الکترونیکی و راهکارهای ذخیره‌سازی توشیبا تمرکز دارد و محصولات آن نیمه‌ هادی‌های انرژی، نیمه هادی‌های نوری، مدارهای مجتمع آنالوگ، هارددیسک‌‌های با ظرفیت بالا برای مراکز داده، و تجهیزات تولید نیمه هادی را شامل می‌شوند.

قسمت سوم که با عنوان توشیبا شناخته می‌شود در قالب شرکت سهامی زیر نظر شرکت هلدینگ کوکسیا (KHC) و شرکت «توشیبا تِک» به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد. به عنوان بخشی از فرآیند جداسازی، توشیبا سهام شرکت KHC را به پول نقد تبدیل می‌کند.

منبع: zdnet