توسعه یک ماژول امنیتی جدید برای اندروید

توسعه یک ماژول امنیتی جدید برای اندروید

همکاران سیستم- پژوهشگران آمریکایی و آلمانی با همکاری یکدیگر چارچوب جدیدی را برای ارتقای امنیت سیستم عامل اندروید توسعه داده‌اند.
به گزارش وب‌سایت cbronline، پژوهشگران دانشگاه کارولینای شمالی در آمریکا و دانشگاه TU Darmstadt آلمان با همکاری یکدیگر ماژول امنیتی جدیدی را برای سیستم عامل اندروید توسعه داده‌اند که به ASM معروف است. این چارچوب امنیتی به کاربران و توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های اندرویدی اجازه می‌دهد از قابلیت‌های امنیتی جدید بر روی ابزارهای همراه خود استفاده کنند.

بر اساس این گزارش، چارچوب جدید در واقع نسخه ارتقا یافته هسته سیستم عامل اندروید است که مشکلاتی را که مانع از دسترسی توسعه‌دهندگان و کاربران به ابزارهای امنیتی جدیدی می‌شد، رفع می‌کند. کاربران برای استفاده از این ماژول امنیتی نیازی به تغییر میان‌افزار یا سیستم عامل ابزار خود نخواهند داشت.

اندروید یک سیستم عامل منبع‌باز است، اما تعدد نسخه‌های قابل نصب آن بر روی تبلت‌ها و گوشی‌های مختلف باعث شده است میان‌افزارها و عرضه وصله‌های امنیتی برای آن با بی‌نظمی‌هایی مواجه شود که این امر خطراتی را برای کسب و کارهایی که از این سیستم عامل استفاده می‌کنند، به همراه دارد. دکتر ویلیام آنک، استادیار دانشگاه کارولینای شمالی در باره این چارچوب امنیتی گفته است: چهارچوب امنیتی ASM را می‌توان هم برای مقاصد شخصی مورد استفاده قرار داد و هم برای مقاصدهای کاری. مثلاً ماژول‌های امنیتی می‌توانند دو شخصیت متفاوت به سیستم عامل اندروید بدهند؛ بدین معنا که کاربر می‌توانند از تبلت یا گوشی هوشمند خود هم در خانه استفاده کنند و هم در محل کار و در عین حال می‌توانند داده‌های شخصی و کاری خود را از هم جدا نگه دارند. حفظ حریم خصوصی کاربران نیز از دیگر مزایای این چارچوب امنیتی اعلام شده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *