توسعه لینوکس به عنوان بخشی از هسته مرکزی ویندوز 10 مایکروسافت

همکاران سیستم – مایکروسافت تاکنون چندین پروژه سفارشی مرتبط با لینوکس را در سال‌های به انجام رسانده است. از جمله اقدامات این شرکت می‌توان به سیتم عامل مبتنی بر لینوکس مخصوص سوئیچ‌های شبکه مرکز داده و سیستم عامل مخصوص میکروکنترلرهای مبتنی بر لینوکس برای سرویس امنیتی Azure Sphere اشاره کرد. هم اکنون یک پروژه جدید دیگر مبتنی بر لینوکس در شرکت مایکروسافت تعریف شده است.

در نخستین روز از کنفرانس توسعه دهندگان Build مایکروسافت،‌ این شرکت اعلام کرد هسته مرکزی ویژه سفارشی مبتنی بر لینوکس را توسعه داده است که به عنوان بخشی از ویندوز 10 محسوب می‌شود و قرار است تابستان امسال در اختیار کاربران آزمایشی گروه «اینسایدر» قرار گیرد.

این هسته مرکزی زیربنای نسخه جدید سیستم Windows Subsystem for Linux یا WSL 2.0 را تشکیل می‌دهد. مدیران مایکروسافت با انتشار یک مطلب وبلاگی توضیح دادند این نخستین باری است که لینوکس به عنوان جزئی از ویندوز توسعه یافته است.

هسته لینوکس مایکروسافت مبتنی بر نسخه Version 4.19 سیستم عامل لینوکس توسعه یافته است و بر این اساس می‌توان آن را مشابه هسته توسعه یافته برای Azure دانست. مدیران مایکروسافت توضیح دادند این هسته مرکزی به طور کامل متن‌باز است. شرکت مایکروسافت در نظر دارد تمام تغییراتی که در این هسته لحاظ می‌شود را به کار گیرد.

منبع: zdnet