توسعه اپلیکیشن‌های موبایلی در سازمان‌ها؛ ضروری ولی دشوار

توسعه اپلیکیشن‌های موبایلی در سازمان‌ها؛ ضروری ولی دشوار

همکاران سیستم – بودجه‌ای که شرکت‌ها و سازمان‌های تجاری به اپلیکیشن‌های موبایلی اختصاص می‌دهند به طور فزاینده‌ای در حال افزایش است.

به گزارش وب‌سایت Business Insider، بخشی از این امر به دلیل افزایش روزافزون استفاده از تلفن همراه در محل کار است.

در یک نظرسنجی که توسط Enterprise Mobility Exchange صورت گرفته مشخص شد در ۱۲ تا ۱۸ ماه گذشته ۶۰ درصد سرمایه‌گذاری‌های تجاری سازمان‌ها، به توسعه اپلیکیشن‌های موبایلی تخصیص یافته است.  

در همین بازه زمانی، «امنیت» و «اتصال تلفن همراه» دو مقوله دیگری بوده که از بیشترین اهمیت برخوردار بوده است. حدود ۴۵ درصد شرکت‌ها گفته‌اند در هر یک از این راهکارها سرمایه‌گذاری‌هایی صورت داده‌اند. هر چند پیش‌بینی می‌شود اختصاص بودجه به راهکارهای مربوط به تلفن همراه در سال جاری نیز رشد صعودی داشته باشد، ولی آهنگ حرکت کسب و کارها در این عرصه کُندتر از حد انتظار است. 

کارشناسان معتقدند این امر از آنجا ناشی می‌شود که پیاده‌سازی این فرایندها از یک سو دشوار و پرهزینه است و از سوی دیگر، یکپارچه‌سازی سیستم‌های قدیمی سازمان با فناوری‌های نوین به زمان زیادی نیاز دارد. 

یک دلیل دیگر، این است که متقاعد کردن تصمیم‌گیران ارشد سازمان‌ها برای ورود به این عرصه بعضاً کاری پیچیده و دشوار  است.

گفته می‌شود اگر چه در عرصه راهکارهای جابه‌جایی‌پذیری (Mobility Solutions) ما با افزایش سرمایه‌گذاری روبرو هستیم ولی تقاضا برای سرویس‌های توسعه اپلیکیشن‌های موبایلی سریعتر و بیشتر از آن چیزی است که سازمان‌ها قادر به تامین آن باشند. 

چندی پیش موسسه معتبر گارتنر گفته بود کسب‌وکارها برای این که بتوانند اپلیکیشن‌های موبایلی را پا به پای تقاضاهای موجود، توسعه دهند و اجرا و نگهداری نمایند، با چالش‌هایی روبرو هستند. 

یکی از راه‌های غلبه بر این مشکلات، استفاده از خدمات شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات همراه از قبیل Salesforce و IBM است.