توسعه‏‌دهندگان نرم‌‏افزار مشتاق استفاده از جاوای ۸ هستند

توسعه‏‌دهندگان نرم‌‏افزار مشتاق استفاده از جاوای ۸ هستند

همکاران سیستم- یافته‏‌های یک مطالعه جدید نشان می‌‏دهد که بخش قابل توجهی از توسعه‏‌دهندگان نرم‌‏افزاری علاقه‏‌مند هستند از نسخه جدید پلت‏فرم جاوا (جاوا ۸) استفاده کنند.
به گزارش وب‏‌سایت infoworld، یک نظرسنجی که توسط شرکت تایپ‏سیف (Typesafe) در ماه فوریه و در میان ۲ هزار و ۸۷۰ نفر از توسعه‏‌دهندگان جاوا انجام شده است، نشان می‌‏دهد که حدود ۲۹ درصد از این توسعه‏‌دهندگان قصد دارند در شش ماه آینده از نسخه ۸ جاوا استفاده کنند. شرکت اوراکل که جاوا را تحت مالکیت خود دارد اعلام کرده است نسخه ۸ این پلت‏فرم را از ۱۶ مارس امسال روانه بازار خواهد کرد.
در این نظرسنجی، ۲۵ درصد از توسعه‌‏دهندگان نیز گفته‌‏اند در دوازده ماه آینده پلت‏فرم جاوای خود را به جاوای ۸ ارتقا خواهند داد.
بر اساس این گزارش، نسخه ۸ جاوا دارای قابلیت‌‏های جدیدی است که از آن جمله می‌‏توان به قابلیتی به نام لامبدا (Lambda) اشاره کرد. این قابلیت به توسعه‏‌دهندگان نرم‏‌افزاری کمک می‌‏کند با سهولت بیشتری برای پردازنده‏‌های چندهسته‌‏ای برنامه بنویسند. در این نظرسنجی نیز ۸۳ درصد از پاسخگویان از لامبدا به عنوان جذاب‏‌ترین قابلیت جاوای ۸ یاد کرده‌‏اند.
یافته‏‌های این مطالعه همچنین نشان می‌‏دهد ۲۲ درصد از توسعه‌‏دهندگان جاوا همچنان از نسخه ۶ این پلت‏فرم استفاده می‌‏کنند. این نسخه که در سال ۲۰۰۶ روانه بازار شد، در فوریه ۲۰۱۳ منقضی شد. ۳۷ درصد از توسعه‌‏دهندگان نیز گفته‌‏اند از نسخه ۷ جاوا استفاده می‌‏کنند. بخش زیادی (۸۹ درصد) از شرکت‏‌کنندگان در این نظرسنجی همچنین گفته‌‏اند از ماشین مجازی جاوا (VM) استفاده می‌‏کنند. ۸۸ درصد نیز گفته‌‏اند از کیت توسعه جاوای اوراکل استفاده می‌‏کنند.