توسعه‌دهندگان نرم‌افزار به استفاده از پلتفرم‌های ابری رو می‌آورند

توسعه‌دهندگان نرم‌افزار به استفاده از پلتفرم‌های ابری رو می‌آورند

همکاران سیستم- پژوهشگران پیش‌بینی کرده‌اند سال آینده میلادی بر تعداد توسعه‌دهندگان نرم‌افزار که از پلت‌فرم‌های ابری استفاده می‌کنند، افزوده خواهد شد.
به گزارش وب‌سایت theinquirer، یافته‌های مطالعه‌ای که توسط شرکت Evans Data انجام شده است نشان می‌دهد در حال حاضر حدود  ۵ میلیون نفر از توسعه‌دهندگان نرم‌افزار از پلتفرم‌های ابری (PaaS) استفاده می‌کنند. پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال آینده به حدود ۱۴ میلیون برسد.
بر اساس این گزارش، تعداد دقیق توسعه‌دهندگانی که از پلتفرم‌های ابری استفاده می‌کنند ۴.۹ میلیون نفر اعلام شده است. پژوهشگران گفته‌اند در شش ماه آینده ۴.۱ میلیون نفر دیگر به استفاده از این محصول روی خواهند آورد و ۵.۲ میلیون نفر دیگر نیز قصد دارند بین شش تا دوازده ماه آینده از این فناوری استفاده کنند. در این میان ۴.۸ میلیون نفر از توسعه‌دهندگان نرم‌افزار نیز گفته‌اند برنامه‌ای برای استفاده از این فناوری ندارند.
تحقق این پیش‌بینی به معنای تحول بزرگی است که در بازار محصولات پردازش ابری و شیوه عمل توسعه‌دهندگان نرم‌افزار صورت خواهد گرفت. مهمترین دلیل افزایش این آمار و این ارقام این است که فروشندگان و توسعه‌دهندگانی که بر روی نرم‌افزارهای متعلق به شرکت متبوع خود کار می‌کنند، به استفاده از این فناوری روی آورده اند. در حال بیشترین تعداد توسعه‌دهندگانی که از پلت‌فرم‌های ابری برای فعالیت‌های خود استفاده می‌کنند در کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام و آمریکای لاتین مستقر هستند.
جانل گاروین، مدیر عامل شرکت ایوانز دیتا درباره این فناوری گفته است: پلت‌فرم‌های ابری نه تنها باعث افزایش بازدهی و کاهش هزینه‌ها می‌شود، بلکه سطحی از انعطاف‌پذیری را به دست می‌دهد که تا پیش از این قابل دسترسی نبود. این انعطاف‌پذیری راه را برای روندهای فناورانه جدیدی مثل اینترنت اشیا باز می‌کند.