توجه ویژه شرکت‌‎ها به پروژه‌های اینترنت اشیاء در برزیل

توجه ویژه شرکت‌‎ها به پروژه‌های اینترنت اشیاء در برزیل

همکاران سیستم – شرکت نوکیا نتورکس (Nokia Networks) و اپراتور موبایلی اوی (Oi) برای توسعه پروژه‌‌های مربوط به اینترنت اشیاء (IoT) در برزیل با یکدیگر همکاری می‌کنند.اوی بزرگترین شرکت مخابراتی برزیل است و در زمینه تلفن ثابت، همراه و اینترنت فعالیت دارد. به گزارش وبسایت ZDnet، هر دو کمپانی در مرکزی که قرار است در بهار سال آینده در ریو دو ژانیرو – دومین شهر بزرگ برزیل – راه‌اندازی شود، بر طرح‌های نوآورانه IoT، به ویژه بر موضوعات مربوط به فناوری‌های LTE-M به طور مشترک فعالیت خواهند نمود.

در حال حاضر فقط تفاهم‌نامه‌ای در این خصوص به امضای طرفین رسیده و هر دو شرکت به دنبال تشکیل کارگروهی جهت مطالعه فرصت‌های نهفته در بخش IoT هستند.
نتایج این پروژه‌های دوجانبه، در بخش‌هایی همچون کشاورزی تجاری (agribusiness)، خانه‌ها و شهرهای هوشمند، خودروهای اینترنتی و سلامت الکترونیکی به کار گرفته خواهد شد. گفتنی است دیگر شرکت‌های موبایلی نیز به دنبال بهره‌برداری از فرصت‌های IoT در برزیل هستند.

به عنوان مثال شرکت مخابراتی اریکسون (Ericsson) اعلام کرده که در راستای توسعه IoT و سرویس‌ها و کالاهای ۵G، با شرکت مخابراتی آمریکا موویل (America Movil) دست به همکاری تحقیقاتی زده است.
بر اساس این گزارش، دولت برزیل نیز در حال تدوین سیاست‌های مربوط به اینترنت اشیاء و نیز فناوری‌های ماشین به ماشین (machine to machine یا به اختصار M۲M) است.