ایتالیا آژانس ملی مقابله با تهدیدهای سایبری راه‌اندازی می‌کند

براساس پیش‌نویس‌های طرح جدید دولت ایتالیا در نظر دارد یک آژانس ملی برای مقابله با حملات سایبری راه‌اندازی کند تا از این طریق بتواند با ایجاد زیرساخت‌های یکپارچه ابری، امنیت مورد نیاز برای ذخیره‌سازی داده‌های عمومی دولتی را فراهم کند.

ایتالیا از جمله کشورهای متعدد اروپایی محسوب می‌شود که تلاش‌های خود را برای مقابله با خطرات سایبری تقویت می‌کند و دولت این کشور معتقد است که تهدیدهای سایبری برای تقویت امنیت و رقابت آنها در عرصه جهانی به طور فزاینده مورد نیاز است.

این مصوبه جدید تحت اختیار نخست وزیر و بسیاری از سازمان‌های امنیت دیجیتال ارائه شده و هم اکنون چندین وزیر و ارگان‌های دولتی بر روی آن بررسی می‌کنند.

در پیش‌نویس مربوط به راه‌اندازی این سازمان امنیتی آمده که مدیرکل و معاون این آن برای مدت چهار سال منصوب می‌شوند و همچنین ماموریت آنها می‌تواند یک بار تمدید شود.

این آژانس امنیتی دولتی شش بخش اصلی را شامل می‌شود و در ابتدا 300 کارمند را تحت پوشش قرار می‌دهد که البته تعداد آنها تا سال 2027 میلادی به 800 نفر می‌رسد. یک منبع سیاسی در این خصوص توضیح داد کابینه دولت ایتالیا فرمان راه‌اندازی این مرکز امنیتی را این هفته تصویب می‌کند.

منبع: .reuters